Mews kupuje startup Nomi. Druhá letošní akvizice urychlí využití umělé inteligence v pohostinství

Český scaleup Mews, přední poskytovatel cloudových systémů pro správu nemovitostí v pohostinství, dnes oznámil akvizici startupu Nomi z Nashville, Tennessee. Nomi bude patřit do Mews Guest Journey a umožní hoteliérům poskytovat hostům vysoce personalizovaný zážitek. Startup Nomi, založený v roce 2021, vyvinul místního průvodce pro cestovatele, který využívá prediktivní analytiku a umělou inteligenci. Bere v úvahu typ osobnosti každého uživatele, jedinečné preference, zájmy a potřeby. Nomi hotelům poskytuje informace o zákaznících v reálném čase, což jim pomáhá lépe porozumět hostům, činit provozní rozhodnutí na základě dat a poskytovat hostům skvělé zážitky.

Startup Nomi založili Tim Drisdelle, bývalý inženýr Applu, který pracoval na maloobchodních platbách Siri a Apple, a Natasha Drisdelle, která v pohostinství pracovala téměř dvacet let, také třeba jako ředitelka Omni Hotels & Resorts. Natasha byla také zakladatelkou a generální ředitelkou hotelové manažerské společnosti Lord & Liberty Hotels, kde vznikl nápad na Nomi.

Tim Drisdelle, který nyní vede inženýrský tým Guest Experience v Mews, poznamenal: „Nápad na Nomi vznikl v naší společnosti pro správu hotelů, Lord & Liberty. Všimli jsme si nedostatků, se kterými se turisté potýkali, a to byla především snaha najít skvělá lokální místa, odpovídající jejich individuálním požadavkům. Postavili jsme Nomi tak, aby přinášela radost a nadšení pro každého cestovatele. Těší nás, že v naší cestě můžeme pokračovat jako součást Mews. Tato příležitost nám poskytne větší možnosti, jak umožnit hoteliérům ještě více zlepšovat zážitky pro jejich hosty.“

Mews byl založen s cílem usnadnit personalizaci zážitků pro každého hosta, a tím umožnit vznik kominuty v každém hotelu. Jsem potěšen, že mohu přivítat Nomi do Mews rodiny. Přispěje to k plnění firemní mise, již je poskytovat personalizované a ojedinělé zážitky všem cestovatelům. Začíná tím další úroveň spolupráce s hoteliéry, v rámci které budeme schopni precizněji personalizovat pobyty hostů a vyhovět jejich potřebám a zájmům,“ doplňuje Richard Valtr, zakladatel Mews.

Akvizice Nomi byla řízena investiční odnoží Mews Ventures, která byla založena s cílem urychlit technologickou transformaci pohostinství. Nomi se pro Mews Ventures stává již sedmou akvizicí, přičemž mezi předchozí akvírované společnosti patří Planet Winner (2019), Base7Booking (2020), Hotel Perfect (2021), Cenium (2022), Bizzon (2022) a Hotello (2023).

Mews je český scaleup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu a především podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá na 3 500 ubytovacích zařízení v 85 zemích po celém světě. Společnost Mews vznikla v Praze a v současnosti má sídlo v Amsterdamu. Kromě toho má kanceláře také v Londýně, Bruggách, New Yorku a dalších městech. Součástí týmu Mews je více než 800 lidí. V investičních kolech A, B a C získal scaleup Mews celkem 225 milionů dolarů. Kromě toho obdržel na konci roku 2021 také strategickou investici od giganta Salesforce a v létě 2022 uvedl Mews for Salesforce, první nativní integraci mezi systémem pro správu nemovitostí a platformou pro řízení vztahů se zákazníky.

Newsletter