Mews stále roste, globální tým má od loňského ledna o 276 lidí více

Český scaleup Mews, přední cloudový poskytovatel služeb v oblasti pohostinství, stále roste, a to z byznysového i z personálního hlediska. Produkt Mews využívá na 3 000 hotelů v 70 zemích světa a přes platební bránu Mews Payments protekly v loňském roce 2 miliardy eur, přičemž 1 miliarda v období od srpna do konce října. Na začátku roku 2022 zaměstnávala společnost 401 lidí, 207 z toho byli Češi. Na konci roku čítal globální tým 677 lidí a českých zaměstnanců bylo 265. Mews svůj produkt neustále vyvíjí a škáluje, kromě toho vydala společnost loni v létě nový produkt Mews for Salesforce a spustila investiční odnož Mews Ventures. Zároveň v prosinci uzavřela investiční kolo Series C, ve kterém získala 185 milionů dolarů.

„Na začátku loňského roku jsme si dali jasný cíl vyrůst byznysově i personálně. Nábor lidí se u nás prakticky nezastavil a čísla za naši platformu – tedy nárůst klientů, počet komunitních akcí a náš byznys celkově – jsou také velmi optimistická. Naplno jsme loni obnovili offline komunitní akce v rámci TechUncovered, kde se setkáváme s ostatními technologickými firmami a sdílíme společné know-how. Kromě toho organizujeme další přednášky na technologická témata. Naši kolegové zároveň vystupují na různých konferencích, v nedávné době se jednalo například o TechMeetup v Ostravě nebo ProductTank v Brně,“ říká Jan Meissner, community manager v Mews.

Po personální stránce se společnost Mews rozrostla v roce 2022 o 276 zaměstnanců. Globálně měl na konci loňského roku Mews tým 677 lidí, z toho 265 představují čeští zaměstnanci. Pražské kanceláře Mews se nachází v Paláci I. P. Pavlova, kde má společnost pronajaté celé druhé a třetí patro. Pražská a britská pobočka získaly v roce 2021 mezinárodní certifikaci Great Place to Work® a zájem o pracovní pozice v Mews neopadá. Předloni se o práci v Mews ucházelo přes 10 tisíc lidí, v loňském roce se počet více než zdvojnásobil. Od ledna do konce roku 2022 obdržela společnost životopisy od 25 933 uchazečů.

„Budování silného týmu jde také ruku v ruce s diverzitou a inkluzivitou. V Mews se snažíme například pomocí aktivit s Czechitas budovat v Česku silnou komunitu vývojářek. Nezaměřujeme se však pouze na Českou republiku. Různorodé talenty se snažíme přilákat i na evropské úrovni, například skrze akci European Women in Tech, která se bude konat 28. a 29. června letošního roku v Amsterdamu,“ dodává Matthijs Nieuwland, employer branding manager v Mews.

Produkt, který se rozvíjí společně s uživateli

Mews svůj produkt nadále škáluje a vyvíjí, aby co nejlépe sloužil svým uživatelům a nabízel co možná nejintuitivnější rozhraní. I proto počet API integrovaných partnerů vzrostl v loňském roce o 680. Společnost zároveň rozšířila své působení o další nemovitosti a každá má v průměru více integrací než dříve. Součástí produktu Mews je také platební brána Mews Payments, která loni zpracovala platby v hodnotě 2 miliard eur, z toho 1 miliardu v období od srpna do konce října.

V prosinci 2022 uzavřel scaleup Mews investiční kolo Series C, ve kterém získal 185 milionů dolarů. Sumu plánuje využít k urychlení inovace produktů a posílení globální expanze. Investice zároveň umožní společnosti zaměřit se na fúze a akvizice skrze investiční odnož Mews Ventures, která má na kontě akvizice produktů Hotel Perfect, Base7booking a Planet Winner. Kromě samotného produktu Mews, tedy hotelového systému pro správu nemovitosti (PMS), se společnost věnuje rozšiřování svých služeb. Loni v létě vydala nový produkt Mews for Salesforce ve spolupráci se Salesforce, platformou pro řízení vztahů se zákazníky.

Aktuálně otevřené pozice v Mews naleznete zde.

Mews je český scaleup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu, a především pak podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá na 3 000 ubytovacích zařízení v 70 zemích po celém světě. Společnost Mews vznikla v Praze a v současnosti má sídlo v Amsterdamu. Kromě toho má kanceláře také v Londýně, Bruggách, New Yorku a dalších městech. Součástí týmu Mews je více než 600 lidí. V investičních kolech A, B a C získal scaleup Mews celkem 225 milionů dolarů. Kromě toho získal na konci roku 2021 také strategickou investici od giganta Salesforce a v létě 2022 uvedl Mews for Salesforce, první nativní integraci mezi systémem pro správu nemovitostí a platformou pro řízení vztahů se zákazníky.

Newsletter