Microsoft po krátké pauze opět přijímá platby v bitcoinech

Ačkoli to vypadalo, že technologický gigant Microsoft upustil od podpory plateb prostřednictvím bitcoinu, v rámci svého internetového obchodu začal nakonec znovu přijímat platby pomocí této kryptoměny.

Podle serveru Bleeping Computer Microsoft minulý týden dočasně pozastavil bitcoinové transakce s tím, že je považuje, stejně jako jiné kryptoměny, za „nestabilní“. Důvod je nasnadě – kombinace vysoké volatility a poplatků. Nejmenovaná zaměstnankyně společnosti Microsoft ale nyní pro News.com.au potvrdila, že bitcoinové platby byly opět obnoveny: „Po dokončení spolupráce s poskytovatelem jsme v našem obchodě obnovili službu BitTorrent, abychom zajistili, že zákazníci mohou bitcoiny platit nižší částky.“

Server CoinDesk oznámil, že online herní platforma Steam také na začátku prosince upustila od bitcoin plateb, přičemž se zmínil o chronických problémech s vysokými transakčními poplatky a nestálou cenou kryptoměny.

Zprávy přicházejí v období extrémních cenových výkyvů. Jen před měsícem se hodnota bitcoinu vyšplhala na novou rekordní výši okolo 20 000 dolarů. Od té doby se ceny pohybovaly spíše směru dolů. Ke konci minulého týdne se bitcoin obchodoval kolem 14 000 dolarů.

Společnost Microsoft začala s podporou bitcoinu v roce 2014, což zákazníkům v USA umožňuje používat tuto digitální měnu k nákupu aplikací, her a videí ať už pro Windows, Windows Phone nebo Xbox..

Newsletter