Miliardy pro nejlepší startupy ve střední Evropě. Impulse Ventures hledá ambiciózní firmy

Investice do pečlivě vybraných technologických startupů, intenzivní partnerství se zakladateli, vysoká flexibilita díky vlastním investovaným prostředkům a tým expertů, kteří pomáhají startupům vyrůst, to je investiční strategie českého Impulse Ventures. Lidé stojící za Impulse Ventures byli součástí těch nejúspěšnějších exitů nejen české, ale i středoevropské technologické scény – například Kiwi.com, Mall.cz nebo Centrum.cz, v celkové hodnotě přesahující 17 miliard korun. S rozšířeným týmem, který primárně pomáhá zainvestovaným startupům v růstu, v nabírání klíčových lidí a v nastavování vnitřních procesů, chce posilovat pozici předního Seed a Series A investora v regionu.

Impulse Ventures investuje výhradně své vlastní prostředky a aktuálně spravuje podíly v trojici českých startupů a v jednom polském. Českými zástupci jsou Dataddo, Shoptet či Safetica, v Polsku se pak jedná o společnost Audioteka.

V dalších letech chce Impulse Ventures ještě výrazněji posílit své postavení předního investora do technologických firem, a to v rámci takzvané Seed a Series A. Na investice má Impulse Ventures připraveny až 4 miliardy korun. „Chceme být růstovým partnerem těch největších inovátorů a technologických nadšenců. Tím, že investujeme výhradně vlastní peníze a nejsme svázaní regulemi standardních venture fondů, máme obrovskou svobodu v rozhodování a flexibilitě, která je vlastní i startupům, se kterými spolupracujeme. Chceme tak realizovat jednotky investic ročně do těch nejlepších,“ vysvětluje záměr Samuel Huba, spolumajitel a managing partner Impulse Ventures.

V Impulse Ventures si zakládají na tom, že svůj přístup umí přizpůsobit na míru konkrétnímu startupu. „Tím, že se startupy trávíme více času, dokážeme získat hlubší vhled do jejich byznysu a lépe jim tak pomoci či je propojit s relevantní sítí expertů z řad úspěšných startupistů,“ doplňuje Huba, který se podílel rovněž na rozvoji portfoliových firem Shoptet a Safetica. V těchto společnostech působil střídavě od dubna 2017 v nejvyšším managementu.

 Tým, který pomáhá startupům

Impulse Ventures se v současné době skládá z pěti profesionálů. Vedle managing partnera a spolumajitele Samuela Huby zde působí přední český HR specialista Matěj Matolín, investiční expert a spolumajitel investiční firmy Coober Capital Branislav Gordan, marketingová specialistka Dominika Prekopová a investiční ředitel Jan Hospodka. Interní tým startupu doplňují další experti a zkušení angel investoři či podnikatelé, kteří již mají za sebou úspěšný exit. Mezi nimi je například Matúš Karaffa, který založil a prodal největší český e-⁠shop s dětským zbožím Feedo.cz, nebo Peter Fedoročko, spoluzakladatel Stories.bi, které bylo prodáno americkému Workday.

Vedle vyhledávání a posuzování potenciálních investičních příležitostí se všichni členové týmu aktivně věnují pomoci portfoliovým firmám. Všichni mají také zkušenost ze startupu nebo budování vlastního byznysu. „Jenom takto se můžeme stát opravdovým partnerem pro naše foundery. Dokážeme působit jako mentoři, ale umíme také přiložit ruku k dílu při řešení výzev a problémů. Naše přidaná hodnota pro zakladatele je, že my jsme si podobnou situací s velkou pravděpodobností již prošli,“ uzavírá Huba.

Více o Impulse Ventures

Impulse Ventures investuje do pečlivě vybraných technologických firem. Investiční strategie Impulse Ventures je postavená na intenzivním partnerství se zakladateli, na týmu expertů, kteří pomáhají startupům vyrůst, a na vysoké flexibilitě díky vlastním investovaným prostředkům. Kromě peněz a vlastních zkušeností s budováním firem propojuje zainvestované startupy s dalšími experty a zkušenými angel investory či podnikateli. Za posledních deset let pomohl tým Impulse Ventures vybudovat a úspěšně exitovat přední technologické firmy, jako jsou Kiwi.com, Mall.cz nebo Centrum.cz, v celkové hodnotě přesahující 17 miliard korun. V současném portfoliu má technologické společnosti Dataddo, Shoptet, Safetica a polskou Audioteku. Je partnerem ambiciózních startupů nejen v Seed a Series A investičních kolech, ale často je provází v kolech následujících až k úspěšnému exitu. V dalších letech chce Impulse Ventures ještě výrazněji posílit své postavení předního investora do technologických firem. Na investice má Impulse Ventures připraveny až 4 miliardy korun.

 

Newsletter