Ministr Petříček přislíbil v Ženevě další pomoc Jemenu

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zastupoval 26. února 2019 Českou republiku na 3. dárcovské konferenci pro Jemen a jednal se zástupci Mezinárodní organizace práce (ILO). Obě akce se uskutečnily na závěr dvoudenní návštěvy šéfa české diplomacie v Ženevě, kde aktuálně zasedá Rada OSN pro lidská práva, jejímž členem je od ledna letošního roku také ČR.

Na dárcovské konferenci pro Jemen, kterou svolala OSN ve spolupráci s vládami Švédska a Švýcarska, přislíbil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček pokračování české humanitární pomoci v Jemenu a příspěvek ve výší téměř 35 milionů korun na období 2019 – 2020. „Situace v Jemenu představuje jednu z nejhorších humanitárních krizí na světě. Česká republika se na tuto oblast zaměřuje dlouhodobě a v tom budeme pokračovat i nadále, a to především formou zdravotnické a potravinové pomoci,“ shrnul český příspěvek ministr Tomáš Petříček.

Šéf české diplomacie dnes také jednal s generálním ředitelem ILO Guy Ryderem a jeho zástupcem Moussou Oumarouem. Tématem jednání byla ochrana pracovníků a pracovní standardy v souvislosti s technologickými změnami, dopad digitalizace, robotizace a umělé inteligence na pracovní trh a zaměstnanost či podpora nezávislých zaměstnaneckých odborů v nesvobodných zemích. „Mezinárodní organizace práce slaví 100 let a ČR se jako zakládající člen do těchto oslav zapojí tripartitní konferencí k budoucnosti práce, kterou bude ČR hostit v polovině dubna v Černínském paláci,“uvedl ministr Tomáš Petříček.

Během své dvoudenní návštěvy v Ženevě vystoupil ministr zahraničních věcí ČR na zasedání Rady OSN pro lidská práva a setkal se se zástupci světových nevládních organizací, které se zabývají lidskými právy. Ministr také jednal s ministryní zahraničních věcí Indonésie a setkal se s Čechy pracujícími v mezinárodních organizacích.

Newsletter