Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty, ale posunul se pod 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Na dovolenou letos vyrazí o čtvrtinu méně Čechů

Sedm z deseti dovolenkářů se letos své pracovní volno chystá strávit v tuzemsku. I tak by ale neměli zapomínat na zabezpečení nemovitosti.

I letošní turistická sezóna bude netradiční. Zatímco pravidelně jezdívají alespoň na týden dovolené tři čtvrtiny Čechů (74 %), letos se jich vydá jen něco málo přes polovinu (56 %). Ukázal to průzkum, který si Raiffeisen stavební spořitelna nechala zpracovat u společnosti NMS Market Research.

Většina těch, kdo obvykle jezdí na dovolenou, ale letos to neplánuje, bude namísto toho doma (43 %), na chalupě (23 %) nebo u příbuzných (20 %). Asi desetina lidí plánuje vyčerpat méně dovolené (13 %) nebo si přivydělat na brigádě (11 %),“ říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Lidé, kteří se i v neobvyklé letní sezóně poznamenané proticovidovými opatřeními na dovolenou chystají, pak v sedmi z deseti případů preferují pobyt v tuzemsku.

„Pokud jedeme jen do penzionu v Beskydech, snadno zapomeneme na zabezpečení rizik. I při odjezdu na pár dnů je však třeba myslet na zabezpečení nemovitosti před haváriemi či vloupáním. Chci však zdůraznit, že při cestách v tuzemsku funguje i cestovní pojištění stejně, jako když klient vyrazí do zahraničí. Pokud dojde k úrazu nebo odcizení zavazadel ve vlaku či hotelu, či neúmyslně způsobíte někomu škodu, postupuje pojišťovna v zásadě stejně v zahraničí nebo v tuzemsku,říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Kdo na zajištění nemovitosti nemyslel včas, může pořídit bezpečnostní zámky nebo domácí alarm. Dlouhodobým a skutečně kvalitním řešením je ale jedině investice do bezpečnostních dveří a oken.

„Jelikož lidé letos tráví více času doma, pouští se také do rekonstrukcí a úprav bydlení. To potvrzuje rekordní zájem našich klientů o úvěry na rekonstrukce. A právě teď je tak vhodná příležitost myslet i na stavební úpravy, které zvýší bezpečnost vaší nemovitosti, a zajistit si tak klidnou dovolenou do dalších let. Ať už je to právě výměna oken a dveří nebo třeba nové oplocení, můžete výhodně využít právě úvěry navázané na stavebko,“ dodává Petra Kopecká.

Jezdili jste v minulých letech na alespoň jeden týden dovolené? Plánujete letos alespoň týden dovolené?

Kde plánujete letní dovolené, které budou trvat alespoň jeden týden, strávit?

Raiffeisen stavební spořitelna poskytuje v České republice stavební spoření a výhodné úvěry na rekonstrukce, modernizace i pořízení bydlení. Na český trh vstoupila v roce 1993 jako první stavební spořitelna, ještě pod jménem AR stavební spořitelna a.s. Je součástí Raiffeisen, největší soukromé finanční skupiny působící na rakouském trhu, jejíž tradice sahá až do roku 1862.

Provozuje širokou síť poradenských míst na území celé České republiky a je spolehlivým partnerem pro řešení nejen bytových potřeb. Její finanční poradci klientům poskytují komplexní finanční poradenství v otázkách bydlení, zajištění života, majetku, rodiny i zabezpečení na stáří.

Newsletter