Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar od rána posiluje, středový kurz se dostal pod 1,064 EURUSD než přišla korekce.

Nadace ČEZ uvolní na pomoc obcím 10 milionů Kč

Největší firemní nadace v České republice dnes mimořádným hlasovaním správní rady schválila uvolnění až deseti milionů korun obcím, které postihlo tornádo a další extrémní výkyvy počasí. Většina pomoci by měla směřovat na jižní Moravu.

Uvolnění takzvaných krizových grantů je mimořádně rychlé a minimálně administrativně náročné. Už v průběhu čtvrtka po ničivých nočních bouřích Nadace ČEZ prostřednictvím elektrárny Temelín, přislíbila pomoc obcím v těsné blízkosti tohoto zdroje, které postihly extrémní bouřky. Po událostech na Hodonínsku správní rada nadace rozhodla o mimořádném uvolnění celkem 10 milionů korun.

„Dění na Hodonínsku všichni intenzivně vnímáme a s místními obrovsky cítíme. Hledáme cesty, jak postiženým pomoci. A protože víme, že kdo rychle dává, dvakrát dává, uvolňujeme z prostředků Nadace ČEZ první poměrně velký balík peněz, které jsme schopni poskytnout velmi rychle a s minimální administrativní zátěží,“ konstatuje předseda její správní rady Daniel Beneš.

Kromě peněz a případné dobrovolné pomoci už společnost ČEZ poskytla v průběhu čtvrtka své kapacity profesionálních hasičů a dalších odborníků ve třech obcích v jižních Čechách, které postihly extrémní bouřky. Stejnou pomoc nabízí i na jižní Moravě.

Newsletter