Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Nejhorší vs. nejlepší počasí pro bolavé klouby

Bolest kloubů je nepříjemná v jakémkoliv podnebí, ovšem některé dokážou velmi znepříjemnit nebo naopak ulehčit symptomy. Je dobré vědět proč se utrpení zhoršuje a být případně připraveni. Spojitost počasí se zdravím je tak velká, že dokáže měnit nejen nálady. Níže rozebereme jak teplota a vlhkost umí zatočit s nevolností kloubů.

Horko vs. zima

Se zvýšením teploty se také zvýší tlak, který nemá nejlepší vliv na klouby. Ty i například jizvy se mohou začít více rozpínat, a proto někteří mají nepříjemný pocit i u starých zranění. Ve velmi horkém počasí se v těle udržuje více vody, která způsobuje ztuhlost a je možné více vážit. Vyšší váha je pro bolavé a oteklé klouby starost navíc, tak nezapomínejte na pitný režim. Hydratace a chlazení vám v této situaci uleví.

Na druhou stranu, chlad způsobuje ztuhlost kloubů i svalů a jejich sníženou mobilitu. V zimě se snižuje tlak a jak už je asi poznat, jakákoliv extrémní změna počasí bolesti kloubů neprospívá. Proto je důležité, se teple oblékat a nezapomínat na vhodný pohyb, při kterém se ztuhlé tělo protáhne. Sice by zdravá strava měla být celoroční záležitost, ale hlavně v zimě ji nezanedbávejte. Potřebujete do sebe dostat živiny, které posílí klouby a imunitu. Vitamíny C a D plus minerály jako hořčík a zinek by se měly objevovat v jídelníčku každý den. Také můžete přidat suplementy s kolagenem, kterého produkce se ve stáří snižuje. „Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních „kamenů“ lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle. Kolagen je strukturální protein, který v těle zajišťuje soudržnost, elasticitu všech pojivových tkání, včetně kůže, šlach, vazů, chrupavek a kostí,” vysvětluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus. Právě doplněk Kloubus všechny tyto živiny a další prospěšné obsahuje.

Vlhko vs. sucho

Pro mnoho lidí s bolavými klouby je vlhko nejvíce nepříjemné. Tím, jak vlhkost často poukazuje na změnu počasí nebo tlaku, tak se nepohodlí zhoršuje. Bolest, ztuhlost, otok i zánět pravděpodobně půjdou s vlhkostí ruku v ruce. Při tomto počasí se tělo více potí a potřebuje hydrataci, proto nezapomínejte pít dostatek vody a jíst ovoce se zeleninou. Je také prospěšné se protahovat a udržovat pohyb, aby se ztuhlost zmírnila.

Sušší počasí se zdá v tomto případě jako výherce a nejlepší počasí pro bolavé klouby. Oproti vlhku, sucho není až tolik spojené se změnou teploty nebo tlaku. Jak bylo z ostatních příkladů poznat, žádné podnebí není vhodné, pokud je extrémní, stejně tak je to i se suchem. Někteří pociťují větší bolesti v létě a někteří v zimě, ale většina se shodně, že nejvhodnější je suché počasí kolem 20°C. Na jaře se teploty mění a často nevíme, jaké čekat. Proto si na klouby dávejte pozor, jezte zdravě, pijte tekutiny a vhodně se oblékejte.

TIP: Doplněk stravy KLOUBUS

Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. Provedenými rozbory bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném „V“ požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Mohou ho užívat, jak mladí, tak starší lidé, včetně aktivních sportovců. Díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek.

KLOUBUS, 30 sáčků, 690 Kč.

Více se dozvíte na www.kloubus.cz

KLOUBUS

Newsletter