Americký index cen výrobců v červenci meziměsíčně poprvé po dvou letech vykázal zápornou hodnotu. Euro vůči dolaru se obchoduje nad 1,0300 EURUSD. Měny regionu korigují ranní zisky, koruna se obchoduje zpět nad 24,30 EURCZK. Nejsilnější je forint, který se pohybuje pod 395 EURHUF.

Nelisa dospívá a mění tvář. Nová identita podporuje vizi interaktivního kariérního parťáka

Interaktivní průvodce kariérou zamířil od původní chobotničky ke dveřím do budoucnosti, které pomůžou uchazečům najít práci snů. Nelisa se rozhodla pro změnu vizuální identity společnosti, která bude více odpovídat moderní době a trendům minimalismu. A především pracovním příležitostem, které platforma nabízí pro své parťáky. „Většina dnešních uživatelů má velmi pozitivní přístup k technologiím. Častěji využívají služeb chytré domácnosti, mobilní aplikace, sociální sítě. Chceme, aby moderní svět v pohybu odrážel i náš omlazený vizuál,“ říká CEO portálu Nelisa Jan Paulas.

CEO Jan Paulas

Vize, která zjednoduší cestu dál

Nová vizuální identita Nelisy se stále inspiruje chobotničkou, která doposud udávala vizuální směr značky. Aktualizované logo a zpracování webu tedy myšlenkově navazuje, ale vydává se směrem k minimalismu a lidskému přístupu. To se propisuje skrze motiv dveří v logu a dalších symbolech. Velké dveře, které značí práci snů pro všechny uživatele, a poté celá řada dveří menších, kterými budou muset projít. Některé dveře bude třeba zavřít, jiné zase otevřít. Uchazeči se ale vždy dostanou k cíli a Nelisa udělá vše pro to, aby jim pomohla dosáhnout vysněné mety co nejefektivněji a nejjednodušeji.

„Chobotnice Nelisa je ideální průvodce a parťák při hledání práce. Zatímco její chapadla pod hladinou pracují s daty a využívají moderní náborové technologie, Nelisa pomáhá firmám i zájemcům o zaměstnání najít ta nejlepší kariérní řešení. Pro rebranding jsme vybrali jednoduchý vizuální symbol – otevřené dveře, které jsou jeho základem. Nejenže tento symbol navazuje na stávající identitu, ale posouvá značku ještě o krok dál. V profesním životě se nám totiž neustále otvírají i zavírají různé dveře. Hledáme si tak vlastní cestu a budujeme unikátní kariéru. Nové logo i celý design Nelisy této myšlence odpovídá a vyjadřuje škálu možností a příležitostí, které uživatelé budou na platformě mít,“ dodává Emil Nitkulinec ze studia NIVA, které se podílelo mimo jiné i na vizuálu vývojářského studia Applifting.

Nový vizuál jde ruku v ruce s praktickým využitím

K hledání smysluplné práce dopomůže celá řada algoritmů pracujících na pozadí. Portál usnadňuje život nejen lidem hledajícím práci, ale i zaměstnavatelům, kteří chtějí najít ty nejlepší z nejlepších pro svůj vlastní vývoj. Představená vizuální identita poukazuje na nový směr platformy. Dospělejší, ráznější a bez zbytečného zdržování.

„Nelisa se zaměřuje na rychlé dosažení cílů, ať už pro uchazeče, nebo náboráře. Prezentace tak odpovídá novým funkcím, které platforma pro své uživatele chystá. Ať už je to maximální automatizace, interaktivní vyhledávání uchazečů, nebo chytrá databáze a behaviorální testy, které zjednoduší celý proces,“ doplňuje Paulas.

Více o Nelise

Nelisa je kariérní portál, který uchazečům pomůže získat práci, v níž naplno využijí svůj potenciál. Nahrazuje dnes už zastaralý model klasických životopisů pomocí vytvoření kariérního profilu, který dlouhodobě mapuje a následně analyzuje profesní dráhu uživatelů. Díky tomu dokáže poradit také s dalším pracovním směřováním a nabídnout možnosti dalšího rozvoje. Firmy s pomocí Nelisy získají snadno ty nejlepší kandidáty, protože umělá inteligence jim předvybere pouze ty nejvhodnější uchazeče s ohledem na požadavky firmy i kandidáta. Odpadá nekonečné probírání životopisů, takže se personalisté mohou věnovat tomu, co je opravdu důležité – lidem. Za projektem stojí Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs, a skupina Miton, v rámci které se o Nelisu stará Tomáš Jiroušek s dlouholetými zkušenostmi nejen v oblasti investování, ale hlavně na poli budování firem ve všech jejich životních cyklech. Dalším spoluzakladatelem a CEO Nelisy je Jan Paulas, který má za sebou řadu úspěšných projektů v oblasti IT, HR a proptechu. Nelisa je výsledkem jejich dlouholeté spolupráce a především společné vize o tom, kam se bude oblast náboru ubírat.

Newsletter