Novou členkou představenstva ČSOB je Hélène Goessaert

Novou členkou představenstva ČSOB odpovědnou za řízení rizik se od 1. března 2018 stala Hélène Goessaert. Na této pozici vystřídala Tomáše Kořínka, který od 1. března vede Českomoravskou stavební spořitelnu.

„S Hélène přichází do ČSOB kvalitní podpora nejen pro oblast řízení rizik. Hélène bude pokračovat v našich cílech v oblasti řízení rizik, které jsou již nyní v ČSOB na velmi vysoké úrovni. Je pro nás důležité, aby práce s rizikem byla výhodou pro nás a zejména pak pro naše klienty,“ sdělil John Holllows, předseda představenstva a generální ředitel skupiny ČSOB.

Hélène Goessaert  přichází do ČSOB z belgické centrály KBC. V KBC  pracuje od roku 1990. Za tu dobu prošla mnoha vedoucími pozicemi zaměřenými na oblast risk managementu. V roce 2002 nastoupila na pozici Head Market Risks, ve které byla zodpovědná za sledování celosvětového tržního rizika ve skupině KBC. Od roku 2007 pracovala na pozici General Manager Market Risks. Na této pozici vedla tým tržních rizik a modelového trhu. Od roku 2010 byla zodpovědná za strategii řízení rizik pro retailové a firemní bankovní aktivity. V roce 2011 se stala členkou řídícího výboru zodpovědného za finanční reporting a měření výkonnosti. Ve stejném roce se stala také členkou finančního výboru skupiny KBC, který rozhoduje o strategii pro finanční fungování skupiny. Od roku 2015 je na pozici Chief Data Manager zodpovědná za data a reporting architekturu skupiny KBC.

Newsletter