O český letecký průmysl se zajímají nejvýznamnější světová centra letectví

Ministerstvo průmyslu a obchodu přivítá lídry kanadského leteckého průmyslu. Český letecký sektor včetně výrobních závodů od 4. do 10. března 2018 mimo jiné navštíví viceprezident kanadského Konsorcia pro výzkum a inovace v leteckém průmyslu Alain Aubertin v doprovodu náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Bärtla. Zájem velkých hráčů jako je Bombardier, MHI Aerospace Canada nebo CAE a vědeckých organizací je pro tuzemský letecky průmysl zásadní.

„Snažíme se posílit průmyslovou spolupráci mezi Českou republikou a Kanadou a především přilákat investory v tomto odvětví s vysokou přidanou hodnotou. Klademe přitom značný důraz na výběr skutečně relevantních partnerů a potenciálních investorů,“ říká ministr Tomáš Hüner. 

Sedmidenní mise má za cíl zmapovat kapacity českého průmyslu a vědecko-výzkumného prostředí v České republice, navázat kontakty a zahájit dialog o spolupráci.

„Kanada byla identifikována jako perspektivní partner v oblasti letectví, které patří mezi stěžejní odvětví tamní ekonomiky. Proto byla zařazena do Mapy globálních oborových příležitostí,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro sekci zahraničního obchodu Vladimír Bärtl.

Toto odvětví zaznamenává v posledních pěti letech v průměru nárůst přes 10 % ročně. Kanada do vědy a výzkumu v letectví významné investuje, ročně se jedná o víc než o 1 mld. CAD. Kanadský Montreal spolu s americkým Seattlem a francouzským Toulouse patří mezi tři nejvýznamnější centra leteckého průmyslu na světě.

Na incomingové misi se aktivně podílí agentura CzechInvest, velvyslanectví ČR v Ottawě, Asociace leteckých výrobců a Moravský letecký klastr.

Newsletter