Obchodní síť Euronics navýšila platy prodavačům o 11 %

Obchodní síť Euronics s platností od začátku srpna navýšila platy prodavačům na prodejnách o 11 procent, v průměrné mzdě to dělá 2000 korun. Navýšení se týká téměř 500 zaměstnanců. Euronics se momentálně potýká s enormním nedostatkem pracovníků, zejména v Praze a v severních a západních Čechách.

Úspěšný prodavač si tak může vydělat 35 tisíc korun měsíčně. Průměrná mzda prodavače v Euronics je 23 000 Kč. Skládá se z pevné a pohyblivé složky. Pohyblivou složku ovlivňuje šikovnost prodavače a hodnocení měření v péči o zákazníka. Pokud tedy prodavač dobře prodává a dobře se o zákazníka stará, vydělá si výrazně víc.

„V období téměř plné zaměstnanosti je český trh přesycen nabídkami práce. Dobrá firma si ale musí umět udržet i najít kvalitní pracovníky. Navýšení mezd má pozitivně motivovat stávající zaměstnance, ale také přivést potenciální nové zájemce o práci,“ uvádí tisková mluvčí Euronics Lenka Mastešová.

Firma poskytuje zaměstnancům také další benefity. Jsou mezi nimi například příspěvky na životní pojištění, na zubaře, nebo třeba výhodné telefonování a sms zdarma. I díky tomu může zaměstnanec Euronics získat z benefitů v přepočtu na peníze i více než 30 tisíc korun ročně.

Multikanálový prodejce Euronics je součástí zlínské skupiny HP Tronic. Tvoří největší síť kamenných elektroprodejen v ČR. Nabízí více než 60 světových značek elektrospotřebičů. Sdružuje více než 100 kamenných obchodů a disponujeme třemi vlastními sklady a autodopravou. Už od roku 2012 provozuje také vlastní e-shop.

Newsletter