Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar ráno posiloval, avšak veškeré zisky umazal korekcí. Nyní se obchoduje kolem 1,068 EURUSD.

Ochraňte svou domácnost se vstupními dveřmi do bytu

Věděli jste, že zloděj do bytu vnikne až v 90 % případů přes vstupní dveře? A často se u toho ani nezapotí. Přitom zabezpečit domácnost, obzvláště v případě bytu, není až tak složité. Stačí si pořídit pořádné vstupní bezpečnostní dveře do bytu a na strach z lupičů můžete jednou provždy zapomenout.

Zdroj: HT Dveře
Zdroj: HT Dveře

Raději se nechlubte

Pokud plánujete dovolenou, dáváte zlodějům jedinečnou šanci využít vaší absence a navštívit váš domov vcelku v klidu a bez obav. Neznamená to ale, že byste si dovolenou raději neměli dopřát. Naopak, jen si dejte pozor, s kým a kde o ní mluvíte. Svěřit se s detaily ve špatné společnosti totiž může vést k neštěstí.

Podrobnosti typu délka pobytu, nebo konkrétní den odjezdu, si raději nechte na soukromé konverzace. A na bytu by pak rozhodně nemělo být znát, že jste pryč. Žaluzie tak nezatahujte a najděte si někoho, komu důvěřujete, aby vám občas zalil kytky a vybral schránku.

Pořiďte si bezpečnostní dveře do bytu

Zatímco klasické dveře jsou pro lupiče jako med pro včely, kvalitní bezpečnostní vstupní dveře do bytu je nechávají chladnými. Moc dobře totiž ví, že s běžným náčiním, které mají s sebou, se přes ně nedostanou. K otevření bezpečnostních dveří jim totiž nebude stačit ani ta nejhrubší síla.

Pro vaše bytové dveře bude dostatečná bezpečnostní třída 3, která určuje míru odolnosti vůči násilnému překonání. Tedy pokud nejste sběratel drahého umění, pak bychom doporučili třídu 4. Pro klasickou českou domácnost je však oblíbená bezpečnostní třída 3 více než dostačující.

Navíc vyšší třída bývá zpravidla dražší a bytové dveře do domu jsou přece jen i tak dost velká investice. Pro 100% účinnost totiž musí být vyměněny i se zárubní.

Zdroj: HT Dveře
Zdroj: HT Dveře

Další výhody nových dveří do bytu

Nové dveře do bytu vám přinesou i další výhody. Tedy pokud sáhnete po těch bezpečnostních. Ty mají skvělou protihlukovou ochranu, která si poradí s hlasitým boucháním dveří od výtahu, nebo štěkáním sousedova psa.

A přínos dveří do bytu pocítíte i v peněžence. Díky skvělým tepelně-izolačním vlastnostem ušetříte za teplo, které by vám jinak z bytu unikalo. Výběr správných dveří a ochrana vaší domácnosti před nezvanými návštěvníky je sice investicí, ale do bezpečí a klidu. A to se vždy vyplatí.

Newsletter