Online půjčky: Jak vybrat tu správnou?

Online půjčky se v poslední době stávají trendem. A není divu, sjednání je jednoduché, rychlé a dá se zvládnout z pohodlí domova. Potřeba je pouze počítač a připojení k internetu.


Proč online půjčka?

Online půjčky umožňují vyřídit žádost o půjčku bez dlouhého obcházení poboček bank a nebankovních společností. Online půjčky je možné sjednat prostřednictvím internetu a proces schválení je rychlejší než při osobním sjednání. Rozhodnutí většinou společnosti poskytující online půjčky zasílají během několika hodin, stejně tak finanční prostředky na bankovní účet žadatele.

Jak vybrat správnou online půjčku?

Pravidla pro výběr správné půjčky jsou stejná, ať už je sjednána osobně či online. U každé půjčky je před sjednáním nutné přezkoumat nejen samotnou půjčku, ale i jejího poskytovatele. Především pak pokud je půjčka sjednána u neprověřené společnosti. Před odesláním žádosti o půjčku je důležité zkontrolovat tyto náležitosti:

  • výše úroků,
  • výše splátek,
  • důvěryhodnost poskytovatele půjčky,
  • RPSN,
  • obchodní podmínky a smlouvu.

Při výběru půjčky by měl také žadatel pečlivě zanalyzovat svou finanční situaci. Je nutné zvážit příjmy i výdaje, tedy výši čisté mzdy a dalších vedlejších příjmů v závislosti na pravidelných měsíčních platbách včetně splátek za půjčku.

Potřebujete peníze rychle? Zvolte P2P půjčku

P2P půjčky jsou vhodné pro ty, kteří potřebují peníze rychle nebo jim z nějakých důvodů nepůjčí bankovní společnosti. Finanční prostředky žadatelům neposkytují společnosti, ale tzv. investoři.

Mezi P2P poskytovatele půjček patří například společnost Zonky. Sjednání půjčky u Zonky je pro žadatele jednodušší než u jiných P2P společností. U běžných P2P půjček je totiž nutné po žádosti vyčkat, až se přihlásí dostatečný počet investorů, kteří žadateli za určitý úrok půjčí. U Zonky obdrží žadatel finance na účet ihned po odeslání a schválení žádosti. Rozdíl mezi požadovanou částkou a částkou nabídnutou investory vyplatí žadateli přímo společnost Zonky.

Sjednání online půjčky je jednoduché

Proces sjednání online půjčky je jednoduchý. Po důkladném prozkoumání nabídky půjček na internetu stačí vyplnit online formulář a odeslat žádost. Během krátké doby žadatel obdrží vyrozumění o schválení půjčky a hned poté mu budou zaslány i finanční prostředky. Doba celého procesu se u jednotlivých společností liší, maximálně však schválení půjčky trvá několik dní.

Co potřebujete ke sjednání online půjčky?

Podmínky ke schválení online půjčky si jednotlivé společnosti stanovují individuálně. Není proto možné obecně říci, jaké konkrétní podklady musí žadatelé doložit. Mezi základní požadavky patří dosažení věku osmnácti let, předložení občanského průkazu a většinou i dalšího dokladu, jako je řidičský průkaz nebo cestovní pas.

Newsletter