Pákistánský premiér vytvoří komisi pro Panamské dokumenty

Pákistánský premiér Naváz Šaríf, jehož rodina je zmiňována v souvislosti s informacemi uniklými z takzvaných Panamských dokumentů, dnes oznámil vytvoření vyšetřovací komise. Napsala to agentura AFP. Naváz Šaríf je podle uniklých informací zmiňován mezi klienty firmy Mossack Fonseca ukrývajícími svůj majetek v daňových rájích.

„Rozhodl jsem se vytvořit soudní komisi řízenou bývalým soudcem Nejvyššího soudu. Tato komise prověří, jaká je skutečnost za těmito obviněními,“ uvedl Šaríf v prohlášení, které odvysílala místní televize.

Mezi osobami zmiňovanými v Panamských dokumentech jsou tři ze čtyř dětí Naváze Šarífa – jeho dcera Marjam označovaná za jeho nástupkyni, a synové Hasan a Husajn.

Kauza Panamských dokumentů (Panama Papers) se objevila v neděli, když novináři z několika zemí zveřejnili informace uniklé z panamské poradenské společnosti Mossack Fonseca. Ta pomáhá zakládat anonymní firmy v daňových rájích. V dokumentech figurují také někteří bývalí i současní politici a další známé osobnosti.

Newsletter