Partners přinášejí pojištění profesionálních sportovců

Finančně poradenská společnost Partners přichází s unikátním pojištěním profesní invalidity pro profesionální sportovce od nejstarší a největší pojišťovací organizace na světě Lloyd’s.

Na českém trhu dosud neexistoval takto specializovaný produkt, který by ochránil vrcholového sportovce, pokud mu úraz nebo nemoc, byť i banální, znemožní dočasně, nebo dokonce trvale pokračovat v kariéře.

„Stávající pojistné produkty na českém trhu takovouto pojistnou ochranu neposkytují, protože se zaměřují primárně na pojištění denního odškodného při úrazu nebo pojištění invalidity či trvalých následků. Tato pojištění jsou sice vhodná téměř pro každého, u sportovců ale s poměrně zásadním háčkem. Pokud si fotbalista sjedná standardní pojištění invalidity a stane se mu banální úraz, třeba ztratí část palce na noze, který výkon běžných povolání nijak neomezuje, stát invaliditu nepřizná,“ vysvětluje Martin Švec, produktový ředitel Partners, a doplňuje, že u pojištění trvalých následků sice nějaké peníze přijdou, za skončenou kariéru ale dostane sportovec za takovou ztrátu palce při pojistné částce jeden milion pouze padesát tisíc. Víc ne, protože takto hovoří oceňovací tabulky.

S pojištěním profesní invalidity se profesionální sportovec ničeho podobného bát nemusí. Uzavřel s pojišťovnou smlouvu, že jeho kariéra bude pokračovat bez problémů, za to platí pojistné, a když dojde k nepříjemné události, dostane celou pojistnou částku, na níž se s pojišťovnou dohodl.

V případě trvalé neschopnosti vykonávat profesionálně sport plní pojišťovna tehdy, když není naděje na vyléčení a pokračování v kariéře. „Výplata pojistného plnění závisí na ročním příjmu a počítá s jeho násobky až do 60 000 000 Kč. „U dočasné neschopnosti dostanete peníze, pokud vinou zranění nebo onemocnění nevyděláváte. Kompenzace platí za každý měsíc, kdy nemůžete sportovat. Její výše závisí na průměrném měsíčním příjmu, a to až do výše 300 000 Kč měsíčně,“ přibližuje další podrobnosti Martin Švec.

Unikátní profesní pojištění plánuje do budoucna rozšířit o další profese, například lékaře, umělce a jiná povolání… „Také pro ně platí, že i zdánlivě malý zdravotní problém může znamenat konec kariéry – například ztráta malé části prstu znamená pro houslistu nebo chirurga profesní konec, který ale neznamená přiznání státní invalidity,“ vysvětluje produktový ředitel Partners.

A proč právě Lloyd’s? Již od svého vzniku v roce 1688 se britské pojišťovně Lloyd’s dostává zvláštní pozornosti pro její odvahu pojistit i to, co je pro konkurenty tabu. Ať již jde o nohy Davida Beckhama, lety Richarda Bransona do vesmíru, největší opracovaný diamant na světě, nádherný hlas Marlene Dietrich, nebo sice ne tak krásné, ale pořád ještě šikovné ruce kytaristy Rolling Stones Keitha Richardse. Po 330 letech existence Lloyd’s snad nenajdete nic, s čím by se tamní pojistní matematici nesetkali.

Její pojistné produkty ale nejsou dostupné pouze hrstce vyvolených. Pojišťovna se sice zaměřuje na úzké pojistné segmenty klientů se speciálními požadavky a jedním z nich jsou právě profesionální sportovci, pro něž si pojistitelé ze syndikátu Lloyd’s připravili unikátní pojištění profesní invalidity, ovšem díky spolupráci s tuzemským lídrem trhu Partners a společností Leadenhall je toto pojištění nově k dispozici i českým klientům Partners.

Newsletter