Pegas uzavřel smlouvu na dodávku nové výrobní linky pro závod v JAR

PEGAS NONWOVENS  podepsal smlouvu s dodavatelem výrobní technologie, firmou Reifenhäuser Reicofil GmbH & Co. KG, jejímž předmětem je dodávka první výrobní linky pro závod v Jižní Africe.

Roční výrobní kapacita linky S-TwinMB-S 2600 RF4s Compact BiCo, jejíž konfigurace umožní i výrobu technologicky vyspělých, bikomponentních, materiálů, bude dosahovat přibližně 10 tisíc tun. Uvedení do komerčního provozu se předpokládá začátkem roku 2019.

„Pro náš závod v Jižní Africe jsme objednali linku typu Compact s obdobnou konfigurací, jakou má nedávno zprovozněná linka v České republice. Pro Jižní Afriku tato investice představuje ohromný skok kupředu v oblasti technologie pro výrobu netkaných textilií s aplikací v hygieně. Jsem proto nesmírně rád, že tuto investici do regionu přinášíme právě my,“ sdělil František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA. 

Náročný harmonogram výstavby nového závodu a instalace linky pro nás bude velkou výzvou, na jejímž splnění už delší dobu intenzivně pracujeme. V souladu s našimi plány očekáváme, že s výstavbou závodu začneme letos v posledním čtvrtletí. A pevně věřím, že na konci příštího roku se budeme moci prezentovat zcela novým výrobním závodem. Jsme nadšeni z expanze na nový rychle rostoucí trh a doufáme, že se stane základem pro náš další růst v tomto regionu. Očekáváme, že první komerční výrobky z nové linky začneme dodávat na začátku roku 2019 tak, abychom naplnili dlouhodobou dohodu s naším významným zákazníkem na odběr podstatné části produkce nového závodu,“ dodal Řezáč. 

Newsletter