Photon Energy postaví elektrárny na střechách ALDI v Austrálii

Photon Energy Group oznámila, že její dceřiná společnost Photon Energy Engineering Australia postaví v Novém Jižním Walesu a Queenslandu 4,6 MWp střešních fotovoltaických elektráren na 30 prodejnách a distribučním centru řetězce supermarketů ALDI.

„Společnost Photon Energy je velmi hrdá na spolupráci se společností ALDI při přeměně jejích obchodů na generátory solární energie, které budou schopny pokrýt velkou část denní spotřeby elektrické energie. Pro všechny instalace poskytne Photon Energy také nejmodernější monitoring, jakož i provozní a údržbářské služby, s cílem zajistit jejich spolehlivost a maximální přínos pro ALDI,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Photon Energy Michael Gartner.

Očekává se, že všech 31 zařízení každý rok vygeneruje více než 6,3 GWh čisté energie.

„Podle aktuální studie Solární Asociace, jejíž jsme členy, je i v České republice obrovský potenciál pro střední instalace většího rozměru. Český stát ale bohužel zatím vidí budoucnost solární energie spíš na malých střechách. Tato jedna naše zakázka v Austrálii představuje více než polovinu celkového výkonu instalovaného minulý rok v Česku,“ dodává generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Newsletter