Photon Energy připojila svoji první maďarskou solární elektrárnu

Společnost Photon Energy NV oznámila připojení své první solární elektrárny v maďarském městě Fertőd a další rozšíření své projektové pipeline o osm fotovoltaických projektů s celkovým instalovaným výkonem 5,5 MWp v maďarské obci Tiszakecske. Nově přidané elektrárny navýšily celkový objem maďarské pipeline na 26,1 MWp a Photon Energy očekává, že jejich výstavba a připojení do sítě proběhne do začátku 4. čtvrtletí 2018.

„V našem úsilí přidat 50 MWp provozovaných fotovoltaických elektráren do našeho maďarského portfolia do konce roku 2019 je tato akvizice dalším významným krokem vpřed a je důkazem toho, že se naše silné zaměření na maďarský trh vyplatilo,“ komentuje Georg Hotar, výkonný ředitel Photon Energy.

„Připojení naší první maďarské elektrárny potvrzuje naši silnou pozici na trhu. Kromě toho stále rozšiřujeme v Maďarsku náš tým, účastníme se místních odborných akcí a veletrhů a jsme připraveni nabízet služby v oblasti správy a údržby solárních elektráren, což posílí naši pozici spolehlivého a zkušeného poskytovatele fotovoltaických řešení v regionu střední a východní Evropy,“ dodává Hotar.

Projekt elektrárny o výkonu 528 kWp v obci Fertőd, ležící v maďarském regionu Győr-Moson-Sopron, Photon Energy získala v červenci 2017 a postaven byl dceřinou společností zajišťující EPC služby Photon Energy Solutions HU Kft. Během 25letého období podpory má elektrárna licenci na prodej 14,3 GWh obnovitelné energie, čímž přinese za celé období příjmy ve výši alespoň 1,478 mil. EUR.

Akvizice osmi nových fotovoltaických projektů v oblasti Tiszakecske v regionu Bács-Kiskun zvětšila pipeline Photon Energy v Maďarsku na 38 projektů s celkovým instalovaným výkonem 26,1 MWp. V ohlášené transakci společnost Photon Energy získala 100 % akcií v osmi projektových společnostech s plánovaným celkovým instalovaným výkonem 5,5 MWp.

Maďarská projektová pipeline Photon Energy zahrnuje osm projektů v Tiszakecske představujících 5,5 MWp, 8 projektů v Almásfüzitő představujících 5,5 MWp, 6 projektů ve Fertőd (I a II) představujících 4,0 MWp, 8 projektů v Monor představujících 5,6 MWp a 8 projektů v Tata představujících 5,5 MWp.

Newsletter