Pilulka Lékárny vloni utržily přes 1,5 mld. Kč, meziročně vyrostly o 73 %

Síť Pilulka Lékáren, působících kromě České republiky i na Slovensku, utržila v roce 2017 přes 1,5 miliardy korun a meziročně tak vyrostla o 73 procent. Nejrychleji stouply tržby online divizi, která provozuje internetové lékárny Pilulka.cz a Pilulka.sk. Společnost vykázala i přes strmý růst provozní zisk 12 milionů korun.

„Vloni jsme výrazně rozšiřovali aktivity a mohutně investovali do spektra a kvality služeb. Naši růžovou síť dnes tvoří 90 kamenných Pilulka Lékáren po celé České republice a na Slovensku. Rozšiřujeme ji samozřejmě i letos, kdy plánujeme otevřít v pořadí již stou lékárnu s logem Pilulka ve štítu. V síti jsou jak naše vlastní lékárny (tržby 876 mil. korun), tak lékárny franšízové (tržby 627 mil. korun),“ říká Petr Kasa, předseda představenstva společnosti. Zásilkový prodej činil přibližně 40 procent tržeb skupiny a představuje tak její nejrychleji rostoucí část.

Skupina na konci roku 2017 podepsala akvizici společnosti internetové lékárny Pilulka24.sk. V roce 2018 plánuje spustit prodej v Rumunsku.

Newsletter