Pipedrive oznamuje rekordní nárůst prodejů mezi malými podniky po celém světě

Scaleup Pipedrive, který vyvinul globální prodejní CRM platformu pro obchodní a marketingové specialisty, oznamuje rekordní růst prodejů ve fiskálním roce 2022 napříč svou zákaznickou základnou. Zákazníci získali s CRM platformou Pipedrive více než 40 % uzavřených obchodů a v průměru jeden obchod každý druhý den, což je jeden z klíčových ukazatelů pro měření dopadu využívání Pipedrive na růst malých firem.

„Malé firmy po celém světě spoléhají na naše řešení, které jim pomáhá růst a škálovat jejich byznys. Výsledky, kterých naši zákazníci dosáhli v uplynulém roce, vypovídají o jejich tvrdé práci i schopnosti adaptovat nové technologie. Navzdory současným makroekonomickým problémům dosáhli uživatelé Pipedrive v roce 2022 značného dynamického růstu. Především malé firmy uzavřely za poslední dva roky v průměru více než 40 % všech obchodů pomocí CRM od Pipedrive, což představuje meziroční nárůst o 20 %,“ říká Veronika Danielová, produktová manažerka Pipedrive.

Malé podniky jsou významnou hnací silou globální ekonomiky – podle amerického Úřadu pro malé podniky (U.S. Small Business Administration) vytvořily za posledních 25 let více než 12,9 milionu pracovních míst. Údaje Světové banky navíc uvádějí, že globálně jsou zodpovědné za 50 % zaměstnanosti na celém světě a také až za 40 % HDP na rozvíjejících se trzích. Podle Světového ekonomického fóra se majitelé malých podniků zároveň potýkají s neodmyslitelnými problémy, mezi které patří tvrdá konkurence, menší zdroje a omezený přístup k finančním prostředkům a technologiím. Pipedrive umožňuje malým firmám jednoduše a efektivně zvyšovat jejich příjmy bez vysokých nákladů na CRM řešení.

K dnešnímu dni získala společnost Pipedrive více než 100 000 zákazníků po celém světě na klíčových trzích, přičemž největšími trhy jsou Spojené státy, Velká Británie, Brazílie a Německo.

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě.

Newsletter