Počet návštěvníků Turecka v červenci y/y klesl o více než třetinu.

Počet návštěvníků Turecka v červenci meziročně klesl o více než třetinu. Cestovní ruch v zemi byl zasažen červnovým teroristickým útokem na istanbulském letišti a červencovým pokusem o vojenský převrat. Turecký turistický sektor se navíc od loňského roku potýká s problémy kvůli napjatým vztahům s Ruskem.

Turecké ministerstvo cestovního ruchu dnes oznámilo, že počet příjezdů zahraničních návštěvníků do Turecka v červenci meziročně klesl o 36,7 procenta na 3,47 milionu. U návštěvníků z Ruska činil propad 90 procent na zhruba 231.000 příjezdů, prudký pokles zaznamenalo Turecko i u návštěvníků z evropských zemí, Spojených států, Kanady a Austrálie, napsala agentura Reuters.

Turecko dříve patřilo k nejoblíbenějším destinacím ruských turistů. Vztahy mezi Ruskem a Tureckem se ale prudce zhoršily poté, co loni v listopadu turecká armáda sestřelila ruský vojenský letoun. Rusko v reakci na tento incident zakázalo domácím leteckým společnostem nabízet zájezdy do Turecka.

V poslední době se však vztahy mezi Ruskem a Tureckem zlepšily. Ruský prezident Vladimir Putin po nedávném jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem uvedl, že prioritou pro Rusko a Turecko je návrat k předkrizovým poměrům. Koncem minulého týdne pak Rusko zrušilo zákaz charterových letů do Turecka.

Newsletter