Počet zahraničních návštěvníků Francie ve čtvrtletí výrazně klesl

Počet zahraničních návštěvníků Francie se ve druhém čtvrtletí výrazně snížil. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů tamního statistického úřadu. Druhé čtvrtletí bylo ve Francii poznamenáno pouličními protesty, stávkami a špatným počasím. Údaje jsou nepříznivou zprávou pro francouzský turistický průmysl, který se v prvním čtvrtletí začal zotavovat z negativních dopadů listopadových teroristických útoků v Paříži, jež si vyžádaly 130 mrtvých.

Počet přenocování zahraničních turistů ve Francii se ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 8,5 procenta. V případě pařížských hotelů činil tento pokles dokonce 12,9 procenta.

Oživení zájmu turistů o Francii během léta je navíc nepravděpodobné poté, co v polovině července při teroristickém útoku v jihofrancouzském letovisku Nice zahynulo 85 lidí. Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, vyvolal vlnu rušení dovolených, napsala agentura Reuters.

Francie je nejnavštěvovanější zemi na světě. Turistický sektor se na jejím hrubém domácím produktu podílí sedmi až osmi procenty.

Newsletter