Praha bude hostit 25. Ekonomické a environmentální fórum OBSE

Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek a rakouský ministr financí Hans Jörg Schelling zahájí 6. září 2017 v Černínském paláci 25. Ekonomické a environmentální fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, které se na MZV bude konat ve dnech 6. – 8. září.

V úvodu fóra vystoupí koordinátor hospodářských a environmentálních aktivit OBSE Vuk Žugić. Hlavní projevy přednesou Ol‘ga Algayerová, výkonná tajemnice Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (UNECE), Marie Chatardová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) a Jeffrey D. Sachs, zvláštní poradce Generálního tajemníka OSN pro Cíle udržitelného rozvoje.

Zasedání 25. Ekonomického a environmentálního fóra OBSE je zaměřeno na ekologizaci hospodářství a budování partnerství pro bezpečnost v regionu OBSE. Během třídenního fóra budou představitelé vládních institucí, odborníci z akademické obce, nevládních a mezinárodních organizací projednávat spolupráci v oblasti životního prostředí a ekonomické konektivity a participace.

Tato závěrečná schůzka je nejen vyvrcholením letošní činnosti OBSE v oblasti hospodářských, ekologických a bezpečnostních výzev, ale také nabízí příležitost k reflexi a k oslavě dvaceti pěti let mezinárodní spolupráce mezi 57 členskými státy OBSE.

Newsletter