Pražská burza obchodovala opatrně. Co ráno řekne Unipetrol?

Index PX uzavřel den bezezměny, celková aktivita byla velmi nízká, celkový objem dosáhl pouhých 280 milionů korun. Na trhu opět dominovali prodejci na ČEZu a KB, zobchodovalo se však pouhých 280 tis. akcií ČEZ a 16 tis. akcií KB. KB dnes zavřela na ceně 5100, na svém supportu, odepsala však veškeré včerejší zisky se ztrátou -1,33 %. Pegas byl opět pod prodejním tlakem zahraničních investorů, zakončil se ztrátou 0,9% . Philip Morris ČR se během dne propadl až na úroveň 11 300 Kč, v zavírací aukci odmazal značnou část svých ztrát a skončil -0,6%. Erste přiblížila své rezistenci 720 Kč, přidala 0,84%, VIG přidal 0,35% .

Trhy v našem regionu byly dnes v mírných červených čislech, BUX -0,36, WIG -0,6, na polský trh dopadá politická nejistota před víkendovými parlamentními volbami. Evropské trhy mírně rostou do 0,5 % před zítřejším zasedání ECB, akcie v USA oscilují kolem výchozích hodnot.

Ve čtvrtek před otevřením trhu reportuje své výsledky za třetí čtvrtletí roku skupina Unipetrol, která byla zasažena výbuchem a požárem v Záluží. Z tohoto směru se očekávají nemalé dopady do výsledků, ač škody a finanční ztráty stále nebyly sečteny.

Unipetrol: Jak moc zasáhl do 3Q výsledků požár v Záluží?

Analytik J&T Trampota: Odstávka dopadne na čísla Unipetrolu podstatně

Newsletter