Americké výnosy po včerejším poklesu rostou. Dolar zpevnil pod 1,0800 za euro díky silnějšímu poklesu evropských tržních sazeb. Koruna se obchoduje pod 24,35 za euro.

Pražské akcie by měly následovat evropské do ztrát. Tabák výjimkou?

Český trh by měl klesat po vzoru Evropy, která by měla po otevření propadnout zhruba o 1 %. Asijské trhy dnes klesaly, například Nikkei o 1,61 %, Šanghaj odepisovala během dne dalších 5 %, ale nyní je to pouze již -1 %. Nálada na trzích je nyní křehká a zřejmě uvidíme poklesy na všech českých akciích. ČEZ by se mohl propadnout pod 550 korun, Komerční pod 5400 korun a k vybírání zisků by mohlo dojít i na Erste Bank, která se nyní obchoduje na ročním maximu.

Philip Morris významně stoupl zisk. Jakou nabídne dividendu?

Akcie Philip Morris by naopak po dobrých číslech za 1H15 mohly posílit. Zisk na akcii v prvním pololetí dosáhl 489 korun, což by mohlo indikovat dividendu za rok 2015 okolo 980 korun, oproti očekávání analytiků 900 korun. Futures na americký index S&P500 aktuálně klesají o 0,3 %, čeká se na zápis z posledního jednání Fedu, který by mohl naznačit, kdy dojde ke zvýšení sazeb.

Newsletter