Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Pražskou burzu ovládl dravý růst Pegasu, pod tlakem dál Unipetrol

Český trh uzavřel se ztrátou 0,23 %, nicméně překonal okolní burzy, které spadly o zhruba 1 %. Investoři se opět soustředili spíše na „small cap“ společnosti. Pegas po oznámení, že bude zařazen do indexu MSCI vystřelil o 9,54 %! a uzavřel na novém historickém maximu 930 korun. Opačnou reakci jsme viděli na akciích O2. Ty se po otevření propadly výrazně pod 150 korun, ale zájem ze strany kupců, kteří spekulují na vysokou dividendu, poslal akcie zpět k úrovním 160 korun.

Unipetrol dnes opět trpěl a díky nejistotám a nedostatečným informacím, jak požár v Litvínově ovlivní celoroční výsledky, odepsal dalších 5 % a skončil na 170 korunách. Finanční akcie zůstaly stranou zájmu a uzavřely bez větších změn, nicméně za zmínku stojí ČEZ, který se propadl pod 570 korun a během dne testoval dokonce 565 korunovou úroveň. Tato akcie svou výkonností stále překonává všechny utility jak v regionu, tak i v Evropské Unii a bude zajímavé sledovat, jak dlouho tento nesoulad potrvá. Objem obchodů byl průměrný 611 miliónů korun. 

Newsletter