Prodej aut v EU v říjnu mírně klesl o 0,02 procenta

Prodej aut v Evropské unii v říjnu mírně klesl o 0,02 procenta na 1,1 milionu vozů. Zaznamenal tak první pokles pro tento měsíc od roku 2012. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Za deset měsíců letošního roku však počet registrací nových aut stoupl o 7,2 procenta na 12,35 milionu vozů.

Prodej se snížil na dvou největších trzích – v Německu a ve Francii. V Německu klesl o 5,6 procenta a ve Francii o čtyři procenta. V Itálii naopak prodej stoupl o deset procent, ve Španělsku o čtyři procenta a v Británii o 1,4 procenta. Od počátku roku se prodej zvýšil na všech pěti hlavních trzích, nejvíce v Itálii a ve Španělsku.

Prodej v říjnu klesl třem největším evropským automobilkám, Volkswagen, Renault a PSA Peugeot Citroën. Prodej celé skupiny Volkswagen se snížil o 1,7 procenta na téměř 273.000 vozů, prodej samotné Škody však vzrostl o 4,5 procenta. Prodej Renaultu klesl o 1,8 procenta a PSA o 7,2 procenta. Naopak skupině Fiat Chrysler stoupl o prodej o 6,9 procenta, Daimleru o 6,1 procenta a BMW o 3,3 procenta.

Newsletter