Prodejce tabáku JTI v ČR změnil generálního ředitele

Česká pobočka jednoho z předních prodejců tabáku Japan Tobacco International (JTI) má od května nového generálního ředitele. Andrewa Reaye nahradil Conrad Politt (53), který dosud působil ve firmě v Německu. Společnost o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Politt bude zodpovědný za český a slovenský trh. JTI distribuuje v ČR například značky Camel, Winston, LD, či Benson & Hedges. Reay povede pobočku společnosti v Irsku.

Politt začal kariéru v tabákovém průmyslu v roce 1992 ve firmě Reemtsma. V JTI pracuje od roku 2003. Mezi lety 2009 a 2011 byl generálním ředitelem v Maďarsku, následně byl v Německu odpovědný za divizi marketingu a prodeje. „Conrad Politt vedl velmi úspěšně marketing a prodej v Německu,“ uvedl prezident firmy pro středoevropský region Daniel Torras.

Reay byl generálním ředitelem české pobočky JTI od předloňského ledna. Do ČR přišel z Maďarska, kde tamní pobočku vedl od roku 2011.

JTI ČR předloni vzrostly tržby za prodej tabákových výrobků o více než sedm procent na 8,6 miliardy korun. Firmě se také téměř o třetinu zvýšil zisk na 27,3 milionu korun. Společnost podle dřívějších vyjádření svých představitelů zaznamenala nárůst i loni. Zatímco na konci roku 2014 měla podle zprávy 14procentní podíl na českém cigaretovém trhu, loni to bylo více než 16 procent.

Newsletter