Průmyslový konglomerát GE zvýšil čtvrtletní zisk o pět procent

Největšímu americkému průmyslovému konglomerátu General Electric (GE) stoupl zisk v prvním čtvrtletí o pět procent, více, než se čekalo. Firma dnes uvedla, že podmínky v oblasti ropy a zemního plynu jsou složité, dokázal jí to však vynahradit lepší výkon napříč spektrem jejích aktivit.

Očištěný zisk na akcii stoupl v prvním čtvrtletí na 21 centů. Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali výsledek 19 centů na akcii. Příjem klesl na 27,8 miliardy USD miliardy dolarů (669 miliard Kč) z 29,4 miliardy USD před rokem.

Konglomerát loni zahájil transformaci, jejímž cílem je návrat konglomerátu k hlavním průmyslovým aktivitám, jako letectví a energie. Firma se pod vedením generálního ředitele Jeffreyho Immelta snaží utlumit svoje aktivity ve finančním sektoru a orientovat se na průmyslovou výrobu, například na letecký průmysl, ropný a plynárenský sektor nebo výrobu elektrické energie.

Tuto přeměnu urychlila v uplynulém čtvrtletí, když dospěla k dohodám o prodeji divize domácích spotřebičů a finančních operací v USA a v Indii.

Firma zároveň pokračuje v budování digitální divize. V lednu oznámila, že po více než 40 letech přesune ústředí z Bostonu do Fairfieldu v americkém státu Connecticut. Doufá, že jí to pomůže v nabírání nových softwarových inženýrů.

Newsletter