Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

PXE dosáhla loni historicky nejvyššího celkového objemu obchodů

PXE dosáhla v roce 2017 historicky nejvyššího celkového objemu obchodů. Na trhu s elektřinou a plynem bylo v roce 2017 dosaženo objemu 52,4 TWh.

Nejvíce se v uplynulém roce dařilo obchodování s elektřinou. Celkový objem přesáhl 48 TWh. Nejaktivněji se obchodovaly maďarské produkty (20,3 TWh), následovány českými futures (17,4 TWh), slovenskými (5,5 TWh) a rumunskými (5 TWh). Obchodování s plynem vykázalo objem 4,3 TWh. Celkový objem obchodů tedy činil 52,4 TWh, což je historicky nejlepší výsledek od založení PXE v roce 2007. Jen pro srovnání, celkový objem obchodů v roce 2016 dosáhl hodnoty 31,7 TWh.

POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) byla založena v červenci 2007 a umožňuje obchodování s elektrickou energií s místem dodání v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Ve spolupráci se společností Austrian Central European Gas Hub AG (CEGH) provozuje burzovní trh se zemním plynem CEGH Czech Gas Futures Market. PXE rovněž nabízí koncovým spotřebitelům možnost nalezení nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie prostřednictvím elektronických aukcí.

Newsletter