Evropské akcie klesají, futures amerických také. Euro proti dolaru obrátilo do zisku nad 1,0500 EURUSD. Z měn regionu mírně sílí forint. Koruna zůstává v lehké ztrátě nad 24,30 za euro.

Qerko vychází vstříc zákazníkům. Přidává platební metodu Twisto s odložením platby na 30 dní

Qerko mezi své platební metody v říjnu přidalo i službu Twisto, nejrozšířenější službu „buy now pay later“ (BNPL) v Česku. Svou paletu bezhotovostního placení od stolu pohodlně přes QR kód tak rozšiřuje o systém odložených plateb až na 30 dní. Qerko je tím zase o krok blíže své vizi, kterou je co největší pohodlí uživatelů a hostů. Ti si mohou svobodně vybrat preferovaný způsob placení, a tím si svůj gastronomický zážitek poskládat tak, jak chtějí.

Qerko v říjnu rozšířilo své možnosti placení útraty v podnicích – k platebním kartám a Google Pay či Apple Pay přidává také možnost odložených plateb až na 30 dní Twisto. Integrací Twista dává Qerko svým uživatelům další volnost, aby si výběrem možnosti placení své útraty vytvořili svůj gastronomický zážitek přesně podle sebe. Při placení útraty pomocí Twista nemusí hned řešit peníze – bez registrace pouze uvedou svůj e-mail a platbu vyřeší, až budou mít čas. Rychlá a pohodlná platba s možností odložení až na 30 dní (až 45 dní pro uživatele s Twisto účtem) je navíc i bezpečná. Zákazník totiž nemusí nikde v Qerku ani v restauraci zadávat nebo používat svou platební kartu navázanou na bankovní účet.

„Integrace Twista je dalším dílem skládačky vize Qerka. V té chceme hostům dát co největší volnost, se kterou mohou platit přesně tak, jak chtějí, kdy chtějí, aby dali jakékoli dýško a zvolili si svou preferovanou platební metodu. Prostě aby si svůj gastronomický zážitek udělali přesně takový, jaký chtějí,“ komentuje Lukáš Kovač, zakladatel a CEO Qerka.

„Qerko stojí na stejné myšlence jako Twisto – nabídnout uživatelům co největší pohodlí, bezpečnost a svobodu v placení. Nyní jsme spojili síly a můžeme hostům restaurací poskytnout další volbu, jak zaplatit útratu. S Twistem mohou platbu vyřešit rychle a bezpečně, bez registrace nebo poplatků. Tuto možnost pak ocení o to více uživatelé s Twisto účtem, kteří mohou například jednoduše rozdělit účet mezi více lidí, sledovat své výdaje podle kategorií a zaplatit útratu za celý daný měsíc najednou,“ komentuje Jan Hanzlík, country manager společnosti Twisto pro Českou republiku.

Stažení podle operačního systému

Od svého založení v roce 2019 prošlo Qerko četnými rozšířeními a navázalo řadu partnerství. Již dnes může přes sto tisíc aktivních uživatelů platit pomocí Qerka ve více než tisíci podnicích pomocí platebních karet v telefonu nebo prostřednictvím Google Pay či Apple Pay. O popularitě Qerka mezi majiteli Androidu a Applu svědčí počet stahování aplikace – Qerko pro Android si dodnes stáhlo asi 115 tisíc uživatelů, pro iOS 140 tisíc. V používání aplikace Qerko pak vedou uživatelé Applu se 60,2 % před majiteli Androidů.

Více o aplikaci Qerko

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné „dohromady, nebo zvlášť – a poprosím vás k pokladně“. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.

Více o službě Twisto

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013 jako první v ČR zavedlo odložené platby, známé také pod zkratkou BNPL (buy now pay later, nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto lze na jedno kliknutí, bez registrace a zdarma platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 30 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) – virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a Nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2018 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. V roce 2021 Twisto koupil australský fintechový lídr Zip, český fintech se tak stal centrální součástí jeho evropské strategie.

Newsletter