RegioJet začne jezdit na autobusové lince z Prahy do Varšavy

Autobusový dopravce RegioJet zahájí 1. července provoz na nové mezinárodní lince z Prahy do Varšavy přes Hradec Králové, Náchod, Vratislav (Wroclaw) a Lodž. Zároveň zvýší počet vlakových spojů RegioJetu z Ostravy do Katovic a Krakova. Nová linka souvisí se snahou expandovat do Polska, do Pobaltí a také do Chorvatska, Slovinska či na Ukrajinu, uvedla dnes v tiskové zprávě ředitelka autobusové dopravy Ivana Kašická.

Nejlevnější jízdenka do Varšavy bude stát 370 korun, do Vratislavi 290 korun a Lodže 320 korun. Linka bude v provozu zatím třikrát týdně, na varšavské autobusové nádraží dorazí autobus z Prahy za deset hodin. Jízdenky jsou již v prodeji.

Žluté autobusy tak budou konkurovat dražším, ale rychlejším vlakovým spojením. S jedním přestupem či přímým vlakem se lze z Prahy do polské metropole dostat mezi sedmi až osmi hodinami.

Z Ostravy do Katovic a Krakova pojedou nově od července místo jednoho dva spoje a budou navazovat na vlaky z Prahy. Dopravce spolupracuje ještě se společností TigerExpress, spojení do Krakova je tak četnější.

RegioJet letos posiluje i linky do evropských metropolí, jako je Vídeň, Budapešť či Berlín. Také chce postupně otevírat nové vnitrostátní linky na Slovensku. Každoročně roste počet cestujících, které žluté autobusy využívají. Loni to bylo 7,25 milionu lidí, což byl nárůst o 12,4 procenta.

Newsletter