Řešení škod přes umělou inteligenci? Žádný problém. Firma Bosch a startup MotionsCloud z portfolia AI Startup Incubator ohlašují unikátní spolupráci

MotionsCloud z portfolia AI Startup Incubator (Praha, společnost Early Stage AI Investment Company) oficiálně oznamují svou spolupráci se společností Bosch Global na integraci strojů pro automatizované hodnocení škod skrze technologie umělé inteligence (AI) s řešeními Bosch RideCare poháněnými AIoT. Tento unikátní systém zjednodušuje a automatizuje poškození vozu při nehodě. Aplikace pomáhá při oznámení nehody, kontrolních operacích a řízení reklamací.

MotionsCloud a jeho spolupráce se společností Bosch je úžasným příkladem toho, jak umělá inteligence hraje významnou roli ve zlepšování zkušeností pro koncové uživatele a pomáhá podnikům při snižování nákladů a zefektivňování operací, které byly příliš dlouho časově náročné a drahé. Pojišťovny využívající řešení MotionsCloud whitelabel mohou získat obrovskou konkurenční výhodu oproti těm, které je nemají, protože jsou schopny poskytovat lepší zákaznický servis a zároveň šetřit peníze,“ říká Angelo Burgarello, investor a partner společnosti AI Startup Incubator.

Zpracování dokumentace o nehodě je složité

Se složitými pravidly a únavnými a zdlouhavými procesy má pojišťovnictví špatnou pověst, pokud jde o důvěru a služby zákazníkům. Náklady pojišťoven na zpracování představují až 15 % celkových pojistných událostí vyplácených ročně (až 20 miliard EUR), přičemž většina pojišťoven uvádí, že nalezení správného technologického řešení pro automatizaci procesu škod je velkou výzvou.

MotionsCloud přináší pojišťovacím společnostem značnou časovou a nákladovou efektivitu a zvyšuje zákaznickou zkušenost a zároveň zvyšuje produktivitu pracovníků v oblasti škod. Jejich technologie vybavuje kontrolní týmy automatizovaným nástrojem, který zkracuje cyklus reklamací z 10+ dnů na 3 hodiny a šetří až 75 % nákladů na zpracování.

MotionsCloud nabízí tři moduly, a to hodnocení poškození počítačového vidění AI, samoobslužná mobilní webová aplikace AR a mobilní webová aplikace pro kontrolu videa.

MotionsCloud pomáhá pojistitelům vozidel/majetků, provozovatelům vozových parků a správcům pojistných událostí zefektivnit a automatizovat procesy pojistných událostí pomocí počítačového rozhraní umělé inteligence, rozšířené reality a technologií IoT. MotionsCloud vychází ze špatných zkušeností zákazníků s reklamacemi, dlouhým cyklem reklamací, nedostatkem transparentnosti a přehledu cesty k reklamaci zákazníků, složitými a únavnými procesy reklamací a obrovskými provozními náklady na zpracování reklamací.

Partnerství společností MotionsCloud a Bosch je jedním krokem vpřed směrem k udržitelnější budoucnosti mobility, která otevírá dveře pro různé druhy vozových parků, včetně sdílení automobilů, připojování, taxi, autobusů, nákladních a elektrických vozidel a také autonomních vozidel,” uzavírají z German Bosch Representative.

O společnostech:

MotionsCloud je inspectech/insurtech společnost, která zefektivňuje a automatizuje procesy inspekce a hodnocení poškození pomocí počítačového vidění AI a technologií rozšířené reality. MotionsCloud byl založen v roce 2016 a spuštěn v roce 2019 LeX Tan – CEO, Alexis Hanke – CSO, Pablo Vu – Head of AI a Sereyboth – Head of Innovation, se sídlem v Mnichově v Německu. Dnes MotionsCloud slouží zákazníkům v USA, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Rumunsku a jihovýchodní Asii.

Bosch Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bezpečná, udržitelná a vzrušující, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech personalizace, automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro její zákazníky jsou výsledkem integrovaná řešení mobility. Hlavními oblastmi činnosti obchodního sektoru jsou vstřikovací technologie a periferie hnacího ústrojí pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci hnacího ústrojí, bezpečnostní systémy vozidel, asistenční systémy pro řidiče a automatizované funkce, technologie pro uživatelsky přívětivý infotainment a také propojování vozidel s vozidlem. komunikace vozidel a vozidel s infrastrukturou, koncepty opraváren a technologie a služby pro automobilový trh s náhradními díly. Bosch je synonymem pro důležité automobilové inovace, jako je elektronické řízení motoru, protiprokluzový systém ESP a technologie common-rail.

Mobility Solutions je největší obchodní sektor Bosch Group. V roce 2020 vygenerovala tržby ve výši 42,1 miliardy eur, a přispěla tak 59 procenty k celkových tržbách z provozu. Díky tomu je Bosch Group jedním z předních dodavatelů automobilového průmyslu.

https://www.bosch-mobility-solutions.com/en/solutions/software-and-services/ridecare-solutions/

AI Startup Incubator je inkubátor zaměřený na umělou inteligenci se sídlem v Praze založený v roce 2017 jako akciová společnost. Jeho cílem je nejen podporovat, ale i investovat do malých organizací/jednotlivců (startupů) v přístupu k financím a zvyšovat jejich trakce, mimo jiné růstem výnosů a velikostí. Do vybraných projektů investuje v rozmezí od 50 000 EUR do 1 milionu EUR z české republiky i zahraničí. Pracuje především na evropské úrovni, ale dívá se také za hranice EU a podporuje začínající ekosystémy prostředky k řešení jejich potřeb od rané fáze růstu.

Newsletter