RIM uvedl na letošním Designbloku víceúčelovou stohovatelnou židli Lambda

Ve středu 4. října v rámci pětadvacátého ročníku festivalu Designblok představila česká značka designového nábytku RIM unikátní víceúčelovou židli Lambda, která vznikla ve spolupráci s designéry Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem. Novinku ze světa moderního designového nábytku bude možné spatřit ve Veletržním paláci, přesněji v Superstudiu P.12, do konce festivalu, 8. 10. 2023. V prodeji pak bude od jara 2024.

„Koncepce stánku pro firmu RIM je parafrází dvou milníků v rámci vývoje židle. První z nich je pomyslná a dlouhá cesta, kterou si, několikaletý vývoj kolekce Lambda, vyžádal a tím druhým je představení novinky, její veřejná premiéra na letošním ročníku Designbloku. Oba okruhy jsme se snažili abstraktně zhmotnit do jednoduché expozice, kde hraje hlavní roli bílá konferenční židle Lambda, která je představena v podobě prototypu. Ta se pohybuje v rytmu klasické hudby a jako primabalerína v rámci jeviště doslova tančí svůj premiérový kus. Je křehká a silná zároveň,“ popisují Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Nekonečno možností pro využití

Název byl inspirován jejím tvarem, který připomíná písmeno z řecké abecedy. „Lambda reprezentuje moderní víceúčelovou židli, která nám v portfoliu dosud chyběla. Jsem rád, že se nám v tomto produktu podařilo s duem Vrtiška & Žák zkombinovat design i pro nás důležité pohodlí. Vznikl tak neobyčejný produkt, který má ambici stát se židlí nejen do konferenčních sálů,“ říká Martin Dorotík, výkonný ředitel RIM CZ, . Díky nadčasovému vzhledu stohovatelné židle a možnosti výběru z několika různých variant podnoží je židle Lambda vysoce kompatibilním kusem nábytku pro celou řadu interiérů. „Všechny varianty židlí z kolekce jsou k volnému užívání návštěvníky v hledišti místnosti a vyzývají k usazení. V jejich pohodlí si pak mohou diváci nechat odvyprávět příběh cesty židle od první skici, přes vývoj, až k sériové produkci a nechat se unášet na vlně jejího představení. Nechte se omámit hypnotickými pohyby Lambdy a odpočiňte si od ruchu Designbloku. Naše židle Vám ukáže cestu,” říkají Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Výrobní technologie s důrazem na šetrnost k životnímu prostředí

Moderní designový nábytek je spojený s neustálým hledáním nových progresivních metod a materiálů, s cílem zajistit našim interiérům nejen funkčnost a udržitelnost, ale i vysokou estetickou hodnotu. „Designér je součástí celého toho mravenčení a má obrovskou odpovědnost za celý vývoj nového produktu. Pro nás je to ale splněný sen – vytvořit plastovou vstřikovanou židli,“ uvádí Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Nová víceúčelová židle Lambda je ukázkou nábytku vyrobeného pomocí technologie vstřikování. Tato metoda výroby umožňuje vytvářet unikátní kusy s komplexními tvary a detaily. Moderní plastové materiály používané v tomto procesu mohou být recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí, což je stále důležitější vzhledem k rostoucímu zájmu o ekologický způsob života.

Nízká hmotnost a praktický tvar, který umožňuje stohování ji zároveň předurčují i do velkých prostorů s velkým obratem lidí. „Skořepina v trendy barvách společně v kombinaci s jednou z pěti podnoží dokáže vytvořit z Lambdy prestižní designové sezení. Celočalouněná verze zase bude slušet elegantnímu prostředí home office. Ve všech případech Lambda přirozeně zapadne do prostředí a díky subtilní tenké konstrukci zaručí nevšední komfort sezení,” říká Michal HotmarRIM CZ.

O firmě RIM

Společnost RIM CZ byla založena v roce 1991 s cílem vytvářet židle, které si lidé zamilují. Ergonomické, funkční, s dlouhou životností a kvalitním designem. A už přes 30 let se jí to daří. Základem filosofie RIMu je dobrá ergonomie každého výrobku. Židle vyvíjí a vyrábí ve Zlínském kraji ve spolupráci se světovými designéry. Použití kvalitních materiálů, dokonalé zpracování, vlastní originální design, ale také ekologie a udržitelnost – to jsou už od počátků klíčové hodnoty firmy RIM.

25 let Designbloku

Designblok patří k největším událostem v oblasti designu ve Střední Evropě, který se koná každý rok v Praze. Jedná se o platformu pro prezentaci aktuálních trendů a inovací v oblasti designu, architektury, módy a vizuálního umění.  V rámci festivalu jsou prezentovány výrobky českých a světových designérů, návrhářů a ilustrátorů. Návštěvníci mají možnost prozkoumat různé výstavy, instalace, módní přehlídky a další designové akce. Designblok zpřístupňuje práce nejproduktivnějších designérů současnosti široké veřejnosti, čímž podporuje kulturní život města a designový průmysl.

Newsletter