RoklenFx: Obrat loni vzrostl o 263 procent na 10 miliard

Fintechový startup RoklenFx v loňském roce výrazně rostl. Obrat směn narostl na deset miliard z předloňských 3,8 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 263 procent. Počet zákazníků se v roce 2017 zvýšil o více než 212 procent na 4152 klientů.

„Na přelomu března a dubna jsme v souvislosti s ukončením režimu kurzového závazku České národní banky zaznamenali opravdu velmi výrazný nárůst objemu směn,“ uvedl obchodní ředitel skupiny Roklen Petr Kubíček. Dodal, že ke konci loňského roku měly podstatný vliv na objem obchodů také spekulace ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB.

Trojciferný nárůst zaznamenal RoklenFx také v počtu vypořádaných transakcí. Jejich počet se oproti roku 2016 zvýšil o 212 procent na zhruba 18 500 transakcí. „Z celkového objemu tvoří naprostou většinu tři měnové páry, a to EURCZK, USDCZK a EURUSD,“ uvedl trader skupiny Roklen Tomáš Suchomel. „Loni jsme ale směnili i exotické měny, jako je thajský baht nebo čínský juan,“ doplnil Kubíček.

 „Naši klienti vyzdvihují především jasnou cenovou politiku, širokou síť našich bankovních účtů, stejně jako možnost provádět směny v online prostředí. Klienti obchodují s Roklenem díky individuálnímu přístupu. Oceňují především dobrý kurz a rychlé vypořádání obchodů,“ uvedl Kubíček.

RoklenFx nabízí směnu měn zejména pro podnikatele a firmy. Pro další měsíce se chystá vylepšení uživatelského rozhraní a možnosti více služeb online. RoklenFx nabízí transparentní směnu měn s kurzovou marží 0,08 % – 0,24 %.

Roklen nabízí finanční služby podnikatelům, společnostem i privátním klientům: devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty. Součástí skupiny Roklen je také investment-crowdfundingová platforma Fundlift. Roklen je licencován jako obchodník s cennými papíry a platební instituce Českou národní bankou.

Newsletter