SatoshiLabs chce nakopnout networking a osvětu v bitcoin komunitě. O jeho meetupy je zájem a chystají se další

SatoshiLabs bere networking a osvětu v kryptokomunitě do vlastních rukou. Skrz meetupy sdružující experty i nováčky chce podpořit výměnu nápadů, sdílení zkušeností a představení bitcoinu těm, kteří se o něm chtějí dozvědět více. Dvou setkání, která letos již proběhla, se v obou případech zúčastnilo zhruba 70 lidí a k naplnění kapacity došlo v řádu několika dnů. Vzhledem k úspěchu jsou v průběhu roku plánovaná i další setkání pod taktovou SatoshiLabs. Nejbližší z nich na téma Bitcoin privacy (bitcoin a ochrana soukromí) se bude konat už 19. dubna v pražském Salsita klubu, další setkání je plánováno na květen. Mezi účastníky mají být kromě zakladatelů SatoshiLabs i další jména tuzemské a mezinárodní bitcoin komunity, například Max Hillebrand, odborník podílející se na vývoji softwarové peněženky Wasabi. Akce se může zdarma zúčastnit každý, komu se podaří včas registrovat.

„Cílem SatoshiLabs je už od jejího založení umožnit lidem proniknout do světa kryptoměn a dát jim do rukou nástroje, které jim umožní být finančně nezávislí. Do této ideje zapadají i naše meetupy, které jsou určeny všem zájemcům o bitcoin a související technologie. Už první akce zaznamenala obrovský zájem a kapacitu na ni se nám podařilo naplnit ani ne za 24 hodin. Vidíme, že lidé u nás zkrátka mají zájem o výměnu názorů a vzdělávání v této oblasti. Proto plánujeme i další meetupy, ten nejbližší bude na téma Bitcoin a ochrana soukromí,“ komentuje Štěpán Uherík, CFO SatoshiLabs.

Osvěta nováčků i expertní diskuze

Na další setkání se zájemci mohou těšit už 19. dubna v Salsita clubu na Smíchově. Tématem bude Bitcoin privacy, oblast, ke které má SatoshiLabs velmi blízko. Byznys celého holdingu je totiž založený právě na bezpečnosti, soukromí a motivaci k finanční nezávislosti prostřednictvím bitcoinu. Na setkání vystoupí jeden ze zakladatelů skupiny Pavol „Stick“ Rusnák, ale i další významná jména bitcoinové komunity – Max Hillebrand, odborník podílející se na vývoji softwarové peněženky Wasabi, a Simon Miles, jeden z předních vývojářů kryptopeněženky Trezor. Nejbližší, ale i všechny ostatní akce organizované pod hlavičkou SatoshiLabs potom mají společné, že jsou určené všem – ať už to jsou investoři či fanoušci bitcoinu, nebo úplní začátečníci, kteří se v mladém prostředí teprve rozhlíží.

„Soukromí je v bitcoinové komunitě velké téma, kterému mnoho expertů i nadšenců oprávněně věnuje pozornost. Ve své původní podobě bitcoin totiž neumožňuje úplnou anonymitu vlastníků, protože jednotlivé transakce lze dohledat ke konkrétním adresám. I když existují velmi dobré důvody, proč tomu tak je, na vylepšení této vlastnosti bitcoinu se pracuje prostřednictvím řady nápadů. Chceme podpořit diskuzi o těchto nápadech a zároveň je důležité tuto problematiku představit i nováčkům, kteří nemusí přesně vědět, o co se jedná,“ vysvětluje Pavol „Stick“ Rusnák, spoluzakladatel SatoshiLabs.

Další meetup, naplánovaný na květen, si pod svá křídla bere startup Vexl. Ten vznikl jako platforma pro anonymní nákup a prodej bitcoinů a pod skupinu SatoshiLabs spadá. Akce se bude konat v Kasárnách Karlín a mezi hosty vystoupí mimo jiné zakladatelka startupu Lea Petrášová. Přítomní budou i oba zakladatelé skupiny SatoshiLabs Pavol „Stick“ Rusnák a Marek „Slush“ Palatinus.

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení postavení jednotlivce a vytvoření finanční nezávislosti prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open-source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity.

Newsletter