Sázíme na Slovensko: Premiér současnou krizi ustojí, Kaliňák skončí

Situace na Slovensku v posledních dnech eskalovala v politickou krizi, kdy napětí panuje zejména mezi předsedou vlády Robertem Ficem a prezidentem republiky Andrejem Kiskou. Ten se snaží situaci řešit vládní rekonstrukcí případně předčasnými volbami, což ale premiér zásadně odmítá. Podle bookmakerů Fortuny je Fico tím, kdo bude mít přeci jen trochu navrch a i ke konci roku, tedy 31. 12. 2018, bude v kursu 1,3:1 stále usazen v premiérském křesle.

Snahy prezidenta Kisky o předčasné volby patrně ještě v letošním roce (3,5:1) vyslyšeny nebudou, taktéž šance, že by k 1. červnu vládní strana Most-Híd, která usiluje o odvolání ministra vnitra Roberta Kaliňáka, nebyla součástí vládní koalici, vidí bookmakeři Fortuny kursem 5:1 jako relativně málo pravděpodobnou.  

„Z posledních projevů prezidenta i premiéra je zřejmé, že situace na Slovensku je napjatá způsobem, jaký dnešní generace dost možná nepamatuje. Těžko odhadovat, kdo z ní nakonec vzejde jako vítěz, předseda Fico svoji pozici pravděpodobně udrží, v případě ministra vnitra Kaliňáka to ale patrně nepůjde,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Právě Robert Kaliňák je hlavním terčem kritiky, jeho konce se dožaduje opozice, prezident i vládní Most-Híd. Odvolání Kaliňáka tak i v kontextu čerstvých informací bude pro Fica rozumným kompromisem. Pravděpodobnost, že by ministr vnitra byl ve své funkci k 31. prosinci letošního roku, bookmakeři ohodnotili kursem 5:1.

Newsletter