Sázky na olympiádu? V porovnání s fotbalovým ME poloviční

Letní olympiáda v Riu sázkaře české sázkaře lákala. Sázkové kanceláře, které dnes ČTK oslovila, nabraly tikety přibližně za 970 milionů korun. To je nejvíce v historii olympijských her, proti letošnímu fotbalovému Euru ve Francii byly přijaté sázky zhruba poloviční. Mírně zaostaly také v porovnání s květnovým MS v hokeji. Nejvíce se sázelo na zápasy tenistky Petry Kvitové, velký zájem byl také o sázky na počet medailí českého týmu. Nejvyšší výhru hlásí Tipsport, kde klient získal 1,2 milionu korun čistého.

Tipsport přijal sázky za 446 milionů korun. To je přibližně o 150 milionů více, než při letní olympiádě 2012 v Londýně a o 100 milionů víc než při zimních hrách v Soči 2014, které dosud držely olympijský rekord. „Olympiáda v Riu byla trochu neznámou, zájem sázkařů byl ale až překvapivý. Sázkový trh se za čtyři roky posunul. Roste zájem o live sázky, které lze uzavírat v průběhu zápasu. Navíc jsme měli o něco širší nabídku než v Londýně,“ uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Také Fortuna překonala dosud rekordní Soči (310 milionů Kč) zhruba o 50 milionů. Podle mluvčího společnosti Petra Šraina vedle tradičně nejsázenějších sportů, jako jsou fotbal, tenis a basketbal, měli sázkaři zájem o okrajové disciplíny, ve kterých měli Češi medailové naděje. Tedy například vodní sporty nebo judo. „Sázkaře ale zaujal třeba i plážový volejbal nebo badminton. Zároveň jsme registrovali i zvýšený zájem svátečních příležitostných sázkařů. Ti častěji než obvykle navštívili naše pobočky, aby si vsadili na Barboru Špotákovou nebo jiného českého reprezentanta,“ doplnil Šrain.

Chance přijala sázky za 85 milionů korun, proti Soči o deset milionů více. „Sázkaře nejvíce zajímaly tenis, basketbal nebo fotbal. Atletika je příliš nenadchla. Nejsázenějším utkáním olympiády byl neúspěšný souboj tenistky Petry Kvitové o finále,“ dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Velký zájem o zápasy Kvitové potvrzují i Tipsport a Fortuna. „V jejím případě jsme přijali sázky kolem tří milionů na jediný zápas. Hodně se sázelo také na počet medailí české výpravy,“ uvedl Pavlis.

Nejvyšší čistou výhru si připsal klient Tipsportu, který vsadil 620.000 korun na to, že ve fotbalovém zápase o 3. místo Nigérie – Honduras padnou minimálně tři góly. Po výsledku 3:2 vyhrál 1,209 milionu. Fortuna vyplatila 29 čistých výher vyšších než 100.000 korun, nejvyšší byla 234.400 korun. U Chance se sázkaři vyplatila víra v úspěch tenistek Kvitové a dvojice Lucie Šafářová, Barbora Strýcová v soubojích o bronz. Připsal si 148.850 korun.

Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy výši tržeb za jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové vklady na Euro dosáhly zhruba 970 milionů korun.

Newsletter