Sberbank CZ rozšiřuje činnosti ovládané robotem

Sberbank CZ rozšiřuje činnosti ovládané robotem. Již nyní robot Standa, kterého banka loni zaměstnala, zvládá sedm procesů a pracuje za pět lidí. Sberbank CZ chce automatizovat dalších deset činností, a tak brzy zaměstná druhého robota.

„Letos je pro nás prioritou v oblasti robotiky automatizace procesů. Předpokládáme, že se robotika dostane i mimo oblast operations. Máme vytipováno dalších 25 procesů vhodných k robotizaci. Horkými kandidáty jsou činnosti v e-shopu, účtárně a underwritingu,“ prozrazuje člen představenstva Sberbank CZ, Karel Soukeník.

„Na to všechno by ale už Standa sám nestačil, a tak mu pořídíme sourozence. Jméno zatím nemá,“ doplňuje Gabriela Šaldová, Business & IT Solutions Architecture, Sberbank CZ. „Robot Standa v nebližší době převezme dalších deset procesů. Začne pomáhat kolegům například s uzavíráním účtů a vypořádáním IRS obchodů.“

Standa je výraznou posilou oddělení administrace úvěrů, kde vloni začal pomáhat se zpracováním rekordních objemů hypoték a spotřebitelských půjček. Zatím dokonale ovládá sedm procesů, a tím zastává práci skoro pěti lidí. Mimo čerpání retailových úvěrů umí perfektně psát smlouvy k hypotečním úvěrům, autorizovat FX dealy, uzavírat úvěrové účty a zakládat servisní účty. Cílem robotiky je uvolnit zaměstnancům Sberbank CZ ruce ke složitějším operacím a zároveň jednotlivé procesy urychlit. Sberbank CZ byla mezi prvním bankami v Evropě, která začala používat softwarového robota.

Newsletter