Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

Security Paper Mill loni zvýšila tržby o pětinu na 227,6 milionů korun

Security Paper Mill (SPM) začala loni v dubnu dodávat Ministerstvu dopravy registrační značky (RZ). Výroba probíhá v areálu SPM ve Štětí pod přísným bezpečnostním dohledem. Za devět měsíců, díky zlevnění z 77 na 45 korun za jednu registrační značku vznikla státu úspora ve výši 36,5 milionu korun. Do konce roku 2017 bylo dodáno více než 1,15 milionu kusů značek. SPM měla za rok 2017 obrat 227,6 milionů korun a meziročně rostla o pětinu.

„V březnu byla zahájena výroba RZ. Samotná úspora ukazuje, že tendr Ministerstva dopravy byl správným krokem. Plánovaná úspora po dobu čtyř leté spolupráce je až 120 mil. Kč. Na papírenské výrobě a výrobě RZ jsme dosáhli 227,6 milionů korun a meziročně rostli o 20%. “ uvádí Jaroslav Štefek, ředitel SPM – Security Paper Mill.

„Registrační značky obsahují veškeré bezpečnostní prvky požadované Ministerstvem dopravy. SPM – Security Paper Mill společně s SPM Systems vyvíjí i nové typy RZ, které by měly umět komunikovat s jinými zařízeními, např. pro kontrolu majitele auta policii, parkovacími systémy, atd.. Díky tomu se opět posunou hranice možností evidence aut, ale i jiného cenného zboží před nelegálními postupy. Pro rok 2018 plánujeme 10 % nárůst tržeb a chceme pokořit tržby ve výši 250 milionů korun,“ dodal Radim Pařík, CEO Delta Capital.

Investiční skupina Delta Capital a.s. je dlouhodobě aktivní v oblasti private equity a venture capital. Zaměřuje se na projekty nejen v seed či start-up fázi, ale také v tradičních oblastech, které mají vysoký obchodní potenciál. Skupina působí v několika evropských zemích a exportuje do více než 80 zemí světa. Doposud realizovala nákup a prodej společností v hodnotě stovek miliónů korun. Hlavní pilíře Delta Capital tvoří Document a IT Security, Medical, IT/služby a inovativní start-upy. Více naleznete zde.

Security Ident Group (SIG) je mezinárodní skupina společností zabývající se výzkumem, vývojem a výrobou bezpečnostních dokumentů a cennin. Její součástí jsou v současnosti 4 společností, z nichž 3 jsou výrobní podniky – SPM – Security Paper Mill, SSP Ident a Tiskárna Hradišťko. Poslední z nich – SPM Systems je aktivní v oblasti informačních technologií. Hlavními produkty, na které se skupina zaměřuje, jsou bankovky, osobní dokumenty, víza, certifikáty a další produkty vyžadující bezpečnostní prvky. Propojením těchto společností SIG získává jedinečnost ve svém oboru co do komplexnosti nabízených produktů a služeb na špičkové úrovni. 
SPM – Security Paper Mill, a.s. je hlavním a nejstarším papírenským výrobcem ceninových a speciálních druhů papírů a kartonů v České republice. Společnost byla založena v roce 1997 českými akcionáři a navazuje na více než padesátiletou tradici výroby ceninových papírů. Ceninové papíry jsou papíry, které obsahují různé způsoby jištění proti padělání. Slouží k ochraně dokumentů a jejich zajištění proti padělání. V současnosti je ve společnosti vyráběno více než 1000 různých druhů ceninových papírů s odlišnou technickou specifikací dle požadavků zákazníků. Mezi nosné produkty patří například papíry na cestovní pasy, občanské a řidičské průkazy, daňové kolky, akcie, jízdenky, poštovní známky, šekové knížky, poukázky, stravenky, vstupenky, vysvědčení atd. Vysoká a garantovaná kvalita produkce je oceňovaná nejen na domácím trhu, ale především na nejvyspělejších trzích států Evropské unie, kam je exportována převážná část výroby. Podíl exportu dosahuje 90% celkové produkce a zboží je exportováno do více než 30 zemí světa. SPM disponuje jedinečným know-how, moderní papírenskou technologií, vlastním vývojem a výzkumem, spolu se zajištěním výroby kontrolními a bezpečnostními systémy.

 

Newsletter