Sedmý rok své existence zakončují Vasky rekordním ziskem a limitovanou kolekcí farmářek

Navzdory všeobecně nepříznivé ekonomické situaci zaznamenala značka Vasky i v roce 2022 růst. Její obrat činil 260 milionů Kč, což je o necelých 20 % více než v předcházejícím roce. Začátkem února u příležitosti oslavy 7. narozenin spouští prodej limitované kolekce bestselleru, se kterým zakladatel značky Václav Staněk začal podnikat. Jedná se o model Farm Low v nové hnědo-zlaté barevné kombinaci se speciální ražbou čísla sedm.

Rok 2022 v číslech

V roce 2022 se Vaskám podařilo prodat 200 000 kusů výrobků. Ačkoliv firma vznikla jako ryze e-shopový brand, boduje nyní i v retailu. Z celkového ročního obratu okolo 260 milionů korun tvoří prodeje v kamenných prodejnách 33 %. Tržby na prodejnách se zvýšily oproti roku 2021 o více jak 60 %. Nejúspěšnější je bezesporu obchod v Praze Na Příkopech, který se na tržbách z prodejen podílí z cca 50 %. Na druhém místě je pak brněnská pobočka, která přináší cca 25 %. Uplynulý rok byl pro Vasky dosud nejúspěšnější z hlediska EBITDA, která je okolo 15 milionů korun. Rok 2022 se u nás nesl ve znamení zvyšování efektivity na různých kanálech. Snížili jsme například náklady na výkonnostní marketing o 15 % při zachování růstu tržeb. K tomu nám dopomohla především rostoucí síla značky, popisuje Václav Staněk, zakladatel značky. Vasky společně se značkami Bagind a Wuders otevřeli začátkem léta nový concept store ve Zlíně. Během roku se pak podařilo vydat několik nových střihů pánské, dámské i unisexové obuvi. Mezi nejoblíbenější se dostaly dámské baleríny Misty, kterých se prodalo 5 000 párů, barefooty nebo zimní střih chelsea.

Limitovaná kolekce jako vzpomínka na začátek

Jako už několikrát, i nyní Vasky přináší u příležitosti svých narozenin limitovanou kolekci. Tentokrát zvolili jeden ze svých bestsellerů, model farmářek Farm Low, ve speciální úpravě. Boty budou dostupné v hnědé lesklé kůži se zlatými kroužky a zlatou ražbou čísla sedm. Limitovaná edice s názvem Farm Limit 7 bude zákazníkům posílána ve speciálním balení s certifikátem a náhradními hnědými tkaničkami. „Vasky vyrostly z lokální one man show Václava Staňka během sedmi let do značky, kterou nosí už více než 200 000 zákazníků v České republice a na Slovensku. Jsme rádi, že naše nová limitka ukazuje, že i přesto, že slavíme již sedmé narozeniny, nezapomínáme na to, kde naše cesta začala, vzkazuje Marek Dobrý, marketingový ředitel značky Vasky.

Farm limit 7 se budou prodávat symbolicky po dobu sedmi dní nebo do vyprodání zásob. Počet vyrobených kusů bude 150 a stojí 3 777 Kč.

Newsletter