Šéf Českého rozhlasu Zavoral dostane za pololetí odměnu 430 tisíc korun

Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za první pololetí letošního roku odměnu 430.000 korun. Splnil všechny výkonové ukazatele, kterými je její vyplacení v plné výši podmíněno. Rozhodla o tom dnes rada ČRo.

Rada může dvakrát ročně udělit generálnímu řediteli odměnu ve výši trojnásobku základní mzdy. Odpovídalo by to 480.000 Kč, ale Zavoral byl zvolen do funkce od 21. ledna, a proto je odměna kvůli kratšímu období nižší.

Největší váhu 40 procent má kritérium dodržování kodexu a statutu ČRo a zákona o ČRo a dále po 20 procentech dodržování usnesení rady, kvalita předkládaných materiálů a naplňování kandidátského projektu na místo generálního ředitele. Radní Petr Šafařík navrhoval snížení odměny kvůli neplnění kritéria dodržování kodexu ČRo o pět procent.

Rada dnes také schválila výroční zprávu o hospodaření za loňský rok. Český rozhlas loni vykázal zisk 17 milionů korun. Profit proti plánovanému vyrovnanému hospodaření vznikl díky vyššímu výběru koncesionářského poplatku. Původní plán počítal s vyrovnaným hospodařením a příjmy a výdaji 2,233 miliardy Kč.

Letos je rozpočet veřejnoprávního rozhlasu 2,19 miliardy Kč. Za první půlrok je výběr poplatků zhruba dva miliony Kč nad plánem. ČRo zaměstnává 1500 lidí.

Newsletter