SFG holding postaví komplex nízkoenergetických rodinných domů v Ústí nad Orlicí

Na výstavbu nových domů a bytů v menších městech se často zapomíná, přestože poptávka mladých po bydlení mnohde bývá obrovská. A platí to i v případě Ústí nad Orlicí. Možnosti nového bydlení tu rozšíří skupina SFG holding, která na atraktivním místě postaví 18 rodinných domů. Projekt Za Rybárnou nabídne moderní ekologické bydlení, v nízkoenergetických budovách budou tepelná čerpadla, rekuperace a podlahové topení. U všech domů bude také příprava na umístění střešních fotovoltaických panelů a bateriového úložiště. Celková výše investice je zhruba 120 milionů korun.

Projekt vzniká na začátku ústeckých Hylvát mezi zástavbou rodinných domů, Knapoveckým potokem a známou rybárnou, kde lze celoročně koupit čerstvé ryby. V docházkové vzdálenosti se nachází prodejna potravin, Česká pošta a čerpací stanice. Centrum města a Mírové náměstí je vzdáleno 15 minut pěšky, na železniční zastávku Ústí nad Orlicí město lze dojít asi za pět minut. Zastávka je na trati hlavní spojnice Praha – Pardubice – Ústí nad Orlicí – Olomouc.

„Lokalita je vhodná například pro mladé, kteří se vracejí po vysoké škole zpět na menší město. A mají práci buď v okolních podnicích, či dojíždějí vlakem do Pardubic. Spojení je výborné, zastavují tu osobní vlaky i spoje EC. Přestože je železniční trať na dohled, lidé doma skoro nic neuslyší. V domech bude řízená rekuperace, takže okna mohou zůstat stále zavřená. Společně s rezidenčním bydlením postavíme také dětské hřiště,“ říká Jan Žatečka, manažer ústecké pobočky SFG holdingu.

Na území jsou navrženy řadové domy, rodinné dvojdomy a také samostatně stojící rodinné domy. Dvoupodlažní zděné domy s dispozicí 5 + kk a pultovou střechou mají obytnou plochu 130 až 160 m2. Všechny budou mít garáž pro dvě auta, venkovní parkovací stání, dvě terasy a zahradu s rozlohou 140 až 650 m2.

„Chceme následovat nejnovější trendy v rezidenčním bydlení a přizpůsobit je na míru dané lokalitě. Orientace domů a zahrad na jih zajistí trvalý přísun slunečního svitu a pozitivní energie. Všechny domy budou postaveny v nízkoenergetickém standardu s důrazem na efektivní využití přírodních obnovitelných zdrojů. V ceně každého domu bude tepelné čerpadlo, rekuperace vzduchu a ochranná okenní trojskla. A také příprava na instalaci střešních solárních panelů,“ říká projektant Miroslav Stránský.

Solární panely místo chodníků

V rámci projektu budou poprvé v České republice použity solární panely Platio, které se instalují místo běžné komunikace či chodníků. SFG holding je výhradním dodavatelem těchto panelů do Česka. „V Ústí nad Orlicí jsem vyrůstal, a tudíž je to pro mě srdcový projekt. Chceme zde nabídnout dostupnější bydlení,“ říká Michal Dědek, CEO SFG holdingu.

SFG holding staví na různých místech po celé České republice. Mezi jeho další projekty patří například rehabilitace bytového domu Gotthard Yard v pražském Bubenči, přestavba apartmánového domu ROH v šumavské Benešově Hoře, rekonstrukce činžovního domu Nemesis v Kralupech nad Vltavou, projekt startovacích bytů Plzeňská na pražském Smíchově či výstavba komplexu 15 bytů a dvou komerčních jednotek v historickém centru Kladna. Hodnota vlastních developerských projektů dosahuje 600 milionů korun. Vedle developmentu se firma věnuje i službám spojeným s financováním, prodejem nebo pronájmem nemovitostí. Zprostředkovala úvěry pro developery a podnikatele celkem za 8,5 miliardy korun a pro fyzické osoby celkem za 3 miliardy korun.

SFG holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím do developmentu, nemovitostí a startupů.

Newsletter