Skanska prodala kancelářskou budovu v Praze společnosti CA Immo

Nákupem kancelářské budovy Visionary v Praze, CA Immo a Skanska úspěšně podepsaly a uzavřely druhou transakci mezi těmito dvěma společnostmi v regionu střední a východní Evropy v roce 2018. Objem transakce činí přibližně 68 mil. eur.

Visionary je kancelářskou budovou třídy A, která byla dokončena v dubnu 2018 a která nabízí 23 000 m2 hrubé pronajímatelné plochy. Budova, jež se nachází v Praze 7, jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících pražských čtvrtí, je v současnosti obsazena z 91 %. Jejími nájemci jsou například Accenture, Business Link a WMC/ACTUM Digital a průměrná doba nájmu činí více než sedm let. Proces prodeje CA Immo konzultovala s Clifford Chance (právní poradenství), E&Y (daňové, finanční poradenství) a Obermeyer Helika (technické poradenství). Právním poradcem společnosti Skanska byla advokátní kancelář Dentons. Transakce byla uzavřena podpisem smlouvy.

Václav Jonáš, ředitel společnosti CA Immo v České republice uvedl: „Koupě budovy Visionary přesně zapadá do našich plánů rozšiřování potfolia budov v Praze a zároveň stávající portfolio kvalitních kancelářských budov vhodně doplňuje. Jsme naprosto přesvědčeni o potenciálu této lokality a vysoce si ceníme skutečně silné vize, kterou Skanska Property, vložila do vývoje a realizace tohoto mimořádného produktu. Stejně důležitý pro nás byl mimořádný úspěch při pronájmu Visionary, které dosáhlo více než 90% obsazenosti při dokončení, což je pro nás jasným důkazem, že budova je atraktivní pro různé typy nájemníků.“

Alexandra Tomášková, ředitelka komerčního developmentu v České republice říká: „Projektem Visionary jsme odstartovali rozvoj této části Prahy 7, která – ač nabízí velký potenciál – zůstávala z hlediska výstavby moderních administrativních budov spíše stranou. Pro Visionary jsme zajistili atraktivní nájemce a budova byla několik měsíců před svým dokončením v dubnu 2018 téměř plně obsazená. Potěšil nás i zájem několika předních realitních investičních firem. CA Immo jako silný korporátní investor akvizicí Visionary potvrdil, že Holešovice jsou na vzestupu a mají nejlepší předpoklady stát se vyhledávanou business lokalitou,“

Budova Visionary se nachází v Praze 7 a rozprostírá se na levém břehu Vltavy. Podobně jako Karlín (Praha 8), se i čtvrť Holešovice stává centrem výstavby nových kanceláří a bytů. Budova Visionary je prvním dokončeným špičkovým moderním kancelářským projektem v bezprostřední blízkosti stanice metra Nádraží Holešovice a nádraží.

Předpokládá se, že budova získá certifikace LEED Platinum a WELL Core & Shell (jako první v České republice), která sleduje prvky, jež mají vliv na zdraví a pohodu lidí (např. kvalitu vzduchu, vody a přístup ke zdrojům světla) a zaměřuje se na osobní pohodlí, přístup ke zdravé stravě a vliv budovy na tělesné i duševní zdraví.

Společné a maloobchodní prostory budovy nabízejí pestrou paletu služeb nejen pro nájemce, ale i pro místní komunitu. Budova disponuje vlastní zahradou a lidé mají přístup ke službám, jako jsou například multifunkční sportoviště. V budově se dále nachází řada dalších služeb, jako je poliklinika, lékárna, mateřská školka, restaurace a samoobslužná prádelna; na střeše je pak umístěna běžecká dráha. Nájemcům jsou dále k dispozici sdílené elektromobily a kola. Všechny služby v budově a okolí propojuje mobilní aplikace.

Skanska

Skanska je jednou z předních developerských a stavebních společností v Evropě. Mimo skandinávské země má společnost evropské pobočky působící v oblasti výstavby a stavebního inženýrství v Polsku, České republice & na Slovensku a ve Spojeném království. Skanska realizuje výstavbu komerčních nemovitostí na vybraných domácích trzích v Polsku, České republice, Rumunsku a Maďarsku, s aktivními rezidenčními projekty v Praze a Varšavě. Skanska současně nabízí služby v partnerstvích soukromého a veřejného sektoru. V roce 2017 dosáhla Skanska tržeb ve výši 37 miliard SEK a zaměstnávala ve svých evropských pobočkách na 16 000 zaměstnanců.

Bližší údaje naleznete na: www.skanska.com/property

O společnosti CA Immo

CA Immo se specializuje na kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy. Společnost byla založena v roce 1987 a dnes svou činnost provozuje na klíčových trzích v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, České republice a Rumunsku. CA Immo je kótována na vídeňské burze a je zahrnuta do ATX indexu a vlastní aktiva v oblasti nemovitostí ve výši zhruba 3,8 miliard €.

CA Immo v Praze

Pražské portfolio aktiv, které se na celkovém portfoliu společnosti CA Immo k 31. březnu 2018 podílelo zhruba 7 %, sestává ze čtyř kancelářských budov, včetně nemovitostí River City Prague, Danube House, Amazon Court a Nile House. Účetní hodnota investičního portfolia, jež je tvořeno zhruba 106 100 m2, činila k 31. březnu 2018 přibližně 267 mil., s obsazeností 98 %.

Newsletter