Skupina SUDOP dále investuje do IT. Posiluje o experta na kyberbezpečnost.

Skupina SUDOP, zastřešující firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti a z oblasti IT, dnes oznámila akvizici jedné z nejvýznamnějších českých společností v oblasti kybernetické bezpečnosti – společnosti Actinet Informační systémy s.r.o. Transakce zahrnuje převod 100% obchodního podílu. Spojení s jednou z nejvýznamnějších českých IT bezpečnostních společností představuje pro SUDOP další důležitý krok v budování jedné z největších IT skupin v ČR. Od akvizice si SUDOP slibuje kromě rozšíření portfolia služeb v IT i vzájemné rozvíjení podnikání.

Společnost Actinet se řadí mezi přední dodavatele komplexních řešení v oblasti bezpečnosti informačních technologií v České republice a na Slovensku. Zákazníci, kterým Actinet dodává bezpečnostní prvky kritické infrastruktury, patří k nejvýznamnějším tuzemským i nadnárodním společnostem.

Skupina SUDOP rozšířila svou obchodní činnost do segmentu IT už v roce 2018 založením dceřiné společnosti SUDOP Consulting and Information Technology (SUDOP CIT). V současnosti tvoří SUDOP CIT skupina 7 společností, jejichž tržby se v tomto roce přiblíží k miliardě korun.

„V době pandemie došlo k bezprecedentní akceleraci digitalizace služeb a procesů v soukromé i státní sféře, přičemž si stále více společností uvědomuje potřebu investic do kybernetické bezpečnosti,“ popisuje důvody pro akvizici Jiří Živnůstka, předseda představenstva společnosti SUDOP CIT.

SUDOP CIT bude společnost Actinet aktivně podporovat a plánuje investovat do jejího rozvoje při současném zachování manažerské a zaměstnanecké kontinuity a její firemní kultury.

„Věříme, že v rámci skupiny SUDOP CIT bude společnost schopna rozšířit svůj záběr, využít nové příležitosti plynoucí ze spojení s významnou skupinou SUDOP a efektivněji tak zlepšovat své služby klientům,“ uvedl Hanuš Adler, ředitel společnosti.

„Potvrzuje se nám rozvojová strategie, která zejména v oblasti digitalizace stavebnictví přispívá do celé skupiny SUDOP. Investice do IT jsou nadále jedním z našich strategických pilířů a jsme připraveni investovat další prostředky,“ uzavírá Pavel Havlíček, generální ředitel skupiny SUDOP GROUP.

Newsletter