Skupině KBC, majiteli ČSOB, vzrostl ve čtvrtletí zisk o 4,8 procenta

Belgické finanční skupině KBC, která je vlastníkem ČSOB, vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 4,8 procenta na 629 milionů eur (17 miliard Kč). Hospodaření podpořil silný výkon pojišťovací divize, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 547 milionu eur. Celkové příjmy se mírně snížily o půl procenta na 1,727 miliardy eur.

„V tomto čtvrtletí se opět zvýšil zájem o úvěry, stejně jako příjmy z pojistného v našem neživotním pojištění,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Johan Thijs. „Přetrvávající nejistota na finančních trzích společně s pokračující nízkou úrovní úrokových sazeb stále představují mimořádnou hrozbu pro všechny finanční instituce,“ dodal však s tím, že KBC pomáhá odolat těmto nepříznivým podmínkám její podnikatelský model, tedy zaměření na bankovní služby a na pojištění.

Pojišťovací divizi podpořily nízké výplaty škod v divizi neživotního pojištění. Na všech trzích vyjma Irska meziročně stouply vklady. Vyšší byl i objem poskytnutých úvěrů.

Newsletter