Sněmovní komise k policii chce vyšetřování úniku údajů ze spisů

Sněmovní komise ke sporné reorganizací policie pokládá za velmi vážné úniky údajů související se změnami v útvarech. Její předseda Pavel Blažek (ODS) má záležitost podle dnešního usnesení komise probrat s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem a ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů Michalem Murínem.

Cílem je podle usnesení, které médiím poskytl tiskový odbor Sněmovny, úniky informací z trestních spisů vyšetřit a do budoucna jim zabránit.

Některé údaje se v minulých týdnech objevovaly v tisku. Blažek už dřív několikrát zopakoval, že podle jeho názoru tyto informace nepocházejí z komise. Úniky podle usnesení zásadně narušují důvěryhodnost práce komise. „Medializace citlivých informací podrývá maximální možnou objektivitu a nestrannost komise v očích veřejnosti,“ stojí v usnesení.

Dnes se komise sešla počtvrté. Nyní vyslýchá šéfa žalobců Zemana, plánována jsou i slyšení pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové a náměstka olomouckého vrchního státního zástupce Pavla Komára.

Newsletter