Sobotní škola bitcoinu – společná aktivita burzy Coinmate a iniciativy Holky v kryptu

Sobotní škola bitcoinu – burza Coinmate s iniciativou Holky v kryptu chtějí společnou aktivitou ukázat Čechům, že kryptoměny už mají období pirátů za sebou

Nová aktivita české kryptoměnové burzy Coinmate a iniciativy Holky v kryptu má jednoduchý cíl – vzdělávat Čechy o kryptoměnách. Oba projekty společně plánují prostřednictvím praktických a interaktivních workshopů šířit povědomí o kryptoměnách a ukazovat, že období pirátů z Karibiku je už za nimi. S aktivitou, kterou pojmenovali Sobotní škola bitcoinu, začnou objíždět Česko již 14. října 2023. První workshop se bude konat v Českých Budějovicích, kde návštěvníky světem kryptoměn provedou zakladatel a CEO Coinmate Roman Valihrach, šéf produktového oddělení Coinmate Martin Fišera a spoluzakladatelky iniciativy Holky v kryptu Tereza Starostová a Dominika Vykydalová. Vstupenky lze zakoupit na síti GoOut.

„V Česku je krypto stále často vnímáno jako sci-fi. Jenže to tak není. Kryptoměny už dnes vlastní každý dvacátý člověk na světě a počet neustále roste. Navíc v Česku vznikla řada úspěšných kryptoměnových projektů, a tak se dá říct, že jsme tak trochu ‚krypto velmoc‘. Proto jsme chtěli udělat něco, co krypto přiblíží i dalším lidem a pomůže jim v rámci jejich obchodování s prvními kroky. V rámci konference UTXO Holky v kryptu nabídly komplexní obsah pro začátečníky a všichni jsme byli nadšení z ohlasu účastníků. Společně tak chceme ukázat, že kryptoměny jsou zajímavým zpestřením investičního portfolia a že bitcoin není tolar od piráta, ale digitální měna vhodná k investování. A to i pro naprosté začátečníky,“ říká Roman Valihrach, CEO Coinmate.

CEO Coinmate Roman Valihrach

V sobotu do školy?

Sobotní škola bitcoinu je jedinečnou příležitostí získat ucelený přehled o světě kryptoměn. Workshop potrvá tři hodiny a je koncipován tak, aby byl přístupný i úplným začátečníkům. Účastníci se dozvědí základní informace o bitcoinu, jeho historii a významu na finančním trhu. Dalšími tematickými okruhy jsou způsoby nákupu, prodeje a uložení bitcoinu či strategie investování do kryptoměn a prevence před podvodnými praktikami. Workshop také prakticky ukáže, jak provádět platby pomocí kryptoměn včetně představení bitcoinové transakce.

„Existuje čím dál víc zdrojů, ze kterých lze informace o kryptoměnách čerpat. Stále však převládá teoretická část a ten praktičtější, často cennější aspekt chybí. V rámci Sobotní školy se proto zaměříme na začátečníky, kteří chtějí kryptoměnám skutečně porozumět. Ukážeme jim souvislosti a vysvětlíme, jak kryptosvět objevovat bezpečně. Na nováčky a prevenci proti podvodům se naše aktivity zaměřují dlouhodobě, takže když nás oslovili z Coinmate, zda se chceme na workshopech obsahově podílet, nadšeně jsme souhlasily,“ říká Tereza Starostová, předsedkyně iniciativy Holky v kryptu. Cena vstupného je 150 korun. 50 korun ovšem dostanou návštěvníci zpět ve formě bitcoinu. Mimo to však každý obdrží kryptoměnový slovník a online e-book od Holek v kryptu.

Ryze česká kryptoburza Coinmate je seriózním a dlouholetým hráčem na poli kryptoměn. Podporuje platby v korunách, soustředí se zejména na bezpečnost, snižování rizik a poskytování služeb na profesionální úrovni. Od svého vzniku v roce 2014 má přes 100 000 registrovaných uživatelů zejména z Česka, Slovenska a zemí střední a západní Evropy. Dle vize Coinmate mají být kryptoměny už dnes zastoupené po boku tradičních instrumentů v každém investičním portfoliu – a aby do kryptoměn mohl investovat skutečně každý, nabízí uživatelům burza maximálně přehledné rozhraní a kompletní podporu v češtině. Zároveň umožňuje obchodování s prověřenými kryptoměnami nebo možnost automatizovaného pravidelného spoření do bitcoinu a etherea pomocí funkce pravidelného nákupu. Zakladateli Coinmate jsou Roman Valihrach a Daniel Houška, jedni z prvních propagátorů bitcoinu a technologie blockchainu v Česku.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter