Koruna se pohybuje do strany, drží se v rozmezí 24,31 až 24,36 EURCZK. Index S&P 500 včera zavřel pod hranicí 4000 USD. Výnosy amerických státních dluhopisů dnes klesají.

Společné zasedání bankovních rad ČNB a NBS

V pátek 22. října 2021 se po roční pauze způsobené nepříznivou epidemickou situací uskutečnilo tradiční společné jednání bankovní rady České národní banky a bankovní rady Národní banky Slovenska.

Na programu byla diskuse o makroobezřetnostní politice v kontextu rostoucích cen nemovitostí a zadlužení domácností, názorech obou centrálních bank na digitální euro a o jejich pohledu na měnovou politiku Evropské centrální banky po revizi strategie a role imputovaného nájemného v cenových indexech CPI a HICP.

Společného jednání v Počátcích na Vysočině se zúčastnilo všech sedm členů bankovní rady ČNB – guvernér Jiří Rusnok, viceguvernéři Marek Mora a Tomáš Nidetzký a členové rady Vojtěch Benda, Oldřich Dědek, Tomáš Holub a Aleš Michl. Také slovenskou NBS reprezentovala bankovní rada v plném složení – guvernér Peter Kažimír, viceguvernér Ľudovít Ódor a členové rady Vladimír Dvořáček, Karol Mrva a Ľuboš Pástor.

Newsletter